Volejbalistky jdou dál. Na MS bez problémů zdolaly Keňu

3. 11. 2010 9:15
Po šokující výhře nad Italkami Češky nezaváhaly.

Hamamacu - České volejbalové reprezentantky porazily Keňu jednoznačně 3:0. Podle očekávání tak pouze kosmeticky upravily už jistý postup do další fáze světového šampionátu v Japonsku.

V osmifinálové skupině si po dvou dnech volna zahrají s týmy USA, Německa, Thajska a Kuby. Ze základní skupiny se jim započítává výhra nad Italkami a dvě porážky.

Volejbalistky porazily na MS mistryně Evropy z Itálie
Volejbalistky začaly MS porážkou s Nizozemskem

Svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera začaly zápas proti Keně nezodpovědně a díky chybám a malému důrazu v útoku dopřály Afričankám pětibodové vedení. Český tým ale koncovku prvního setu zvládl a nakonec zvítězil.

Pak už Češky dominovaly. Druhý set pro sebe rozhodly již v zárodku a trenér Šiller tak mohl vyzkoušet náhradnice. "Snažili jsme se ušetřit energii a síly na další zápasy v další skupině," uvedl kouč po utkání.

České volejbalistky jsou mezi nejlepšími šestnácti týmy světa, což se jim povedlo naposledy v roce 1994, kdy deváté místo na šampionátu v Brazílii vybojovala většina stříbrného týmu z brněnského mistrovství Evropy o rok dříve.

MS ve volejbalu žen, závěrečné kolo základní části:

Skupina B (Hamamacu):

Česko - Keňa 3:0 (20, 15, 20)

Rozhodčí: Jovanovič (Srb.), Jirakakulová (Thaj.). Čas: 69 min. Diváci: 2246.

Česko: Mühlsteinová, Havelková 10, Plchotová 3, Havlíčková 4, Barborková 10, Pastulová 9, libero Jášová - Jelínková 1, Útlá 9, Vanžurová 1, Kallistová 5, Melichárková.
Keňa: Wairimuová 2, Makutová 8, Mwombeová 6, Khisaová 6, Moimová 4, Khadambiová 15, libero Tarusová - Odwaková.

Nizozemsko - Portoriko 3:0 (12, 13, 16), Brazílie - Itálie 3:0 (16, 19, 7).

Skupina A (Tokio):

Peru - Kostarika 3:1 (18, 18, -32, 19), Polsko - Alžírsko 3:0 (17, 16, 12), Japonsko - Srbsko 3:1 (26, 27, -18, 25).

Skupina C (Macumoto):

Chorvatsko - Kazachstán 3:0 (19, 17, 18), Německo - Thajsko 3:0 (14, 15, 10), USA - Kuba 3:1 (28, 23, -22, 23).

Skupina D (Ósaka):

Dominikánská rep. - Kanada 3:1 (-21, 26, 11, 20), Korea - Turecko 3:2 (-16, 21, 21, -19, 13), Rusko - Čína 3:0 (22, 17, 19).

1. Rusko 5 5 0 15:3 440:329 10
2. Korea 5 4 1 13:5 411:389 9
3. Turecko 5 3 2 12:11 493:464 8
4. Čína 5 2 3 7:9 352:336 7
5. Dominikánská rep. 5 1 4 6:13 377:445 6
6. Kanada 5 0 5 3:15 318:428 5

Poznámka: V případě bodové rovnosti určil pořadí poměr míčů.