Volejbalistky mají v kvalifikaci o ME druhou výhru

24. 8. 2022 19:22

České volejbalistky mají v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2023 druhou výhru. Ve Finsku vyhrály zápas, v němž bylo k vidění několik zvratů ve skóre, 3:0 po setech 26:24, 25:20 a 25:23. Svěřenkyně Jannise Athanasopulose jsou po druhém kole s maximálním počtem šesti bodů v čele skupiny B.

V prvním setu Finky trápily český tým skvělou obranou na síti i v poli. Dostaly se do vedení 24:19, takže měly pět setbolů za sebou. Ani jeden z nich ale nevyužily, Češky při podání Kateřiny Valkové bodovaly sedmkrát za sebou a set zvrátily ve svůj prospěch. To Finky poznamenalo pro úvod druhé sady a manko už nedokázaly stáhnout. Ve třetí sady vedly české reprezentantky až desetibodovým rozdílem, ale pak se jim přestalo dařit na příjmu a ze stavu 17:7 bylo skóre 19:19. Vyrovnaná koncovka ale patřila Češkám. Mečbol proměnila univerzálka Gabriela Orvošová.

V dalším zápase přivítá český tým v sobotu v Táboře Černou Horu.