Volejbalistky podlehly Polkám a budou hrát v GP o bronz

29. 7. 2017 21:59
České volejbalistky si nezahrají finále na domácím turnaji druhé divize Grand Prix v Ostravě. Polkám po nadějném začátku podlehly 1:3 po setech 27:25, 20:25, 21:25 a 20:25.
České volejbalistky nestačily na Polky
České volejbalistky nestačily na Polky | Foto: ČTK

Ostrava - České volejbalistky budou usilovat o bronz na domácím turnaji druhé divize Grand Prix v Ostravě proti Německu. Polský tým vyzve Korejky, které vyhrály základní část soutěže.

"Začali jsme dobře, otočili jsme koncovku prvního setu, ale škoda druhého. Udělali jsme pár nevynucených chyb, zbrzdil nás sporný míč a trápily se obě nahrávačky. Nepomohli jsme si a byli slabší na servisu," shrnul semifinále trenér Zdeněk Pommer pro Českou televizi.

Jeho tým po náročné téměř měsíční misi v Americe, kde na turnajích v Peru, Portoriku a Kanadě vyhrál sedm z devíti zápasů, před domácím publikem začal dobře. Za výhrou kráčel do stavu 18:15 ve druhé sadě, pak se jeho hra rozpadla a Polky začaly dominovat.

"Jakmile proti silným týmům povolíte na servisu, začnou tlačit," konstatoval Pommer. Nepomohlo mu střídání, vývoj se snažil zastavit i s pomocí velezkušené univerzálky Havlíčkové, která dosud měla v reprezentační sezoně volno, či příchodem nahrávačky Smutné.

Polky si výhru nenechaly vzít a vrátily českým volejbalistkám těsnou prohru v nedávné kvalifikaci mistrovství světa ve Varšavě.

"Musíme se oklepat. Němky nad Koreou vedly 2:0 a prohrály, budou nabuzené. Musíme být důraznější a tlačit," plánoval český trenér na nedělní zápas o třetí místo. Hvězda zápasu blokařka Kakolewská si připsala 18 bodů.

V hale v Porubě je v neděli zápas ČR - Německo na programu od 15:10, finále o tři hodiny později. S německým týmem se české hráčky utkaly před týdnem v Kanadě a neuhrály ani set.

ČR - Polsko 1:3 (25, -20, -21, -20)

Sestava a body ČR: Vincourová 1, Toufarová 12, Kossányiová 12, Mlejnková 12, Nachmilnerová 2, Strušková 7, libero Dostálová - Purchartová 8, Havlíčková 9, Smutná 1, Bednářová 1, P. Kojdová, Kohoutová 3. Trenér: Pommer.