Volejbalistky prohrály s Nizozemskem, naděje na MS padla

24. 8. 2017 21:45
Nizozemské hráčky neztratily v dosavadních třech zápasech ani set a v domácím prostředí potvrdily roli favoritek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: fivb.org

Rotterdam - České volejbalistky prohrály v baráži o postup na mistrovství světa s domácím Nizozemskem 0:3 po setech 18:25, 22:25 a 18:25. Po třetí prohře v rotterdamském turnaji definitivně ztratily naději na postup.

Nizozemské hráčky neztratily v dosavadních třech zápasech ani set a v domácím prostředí potvrdily roli favoritek. Utkání měly zcela ve své režii, české reprezentantky s nimi dokázaly držet krok pouze ve druhé sadě.

V pátek je na programu den volna, v sobotu se střetnou české volejbalistky od 19:30 s Řeckem a v neděli v závěrečném duelu na turnaji změří od 19:00 síly se Slovinskem. Z šestičlenné baráže postoupí na šampionát, který se bude hrát příští rok v Japonsku, dva týmy.

Kvalifikace mistrovství světa volejbalistek - evropská baráž v Rotterdamu:

Nizozemsko - ČR 3:0 (18, 22, 18)

Rozhodčí: Rajkovič (Chorv.), Burkiewicz (Pol.). Čas: 66 min. Diváci: 1900.

Sestava a body ČR: Vincourová 1, Kossányiová 6, Purchartová 4, Havlíčková 4, P. Kojdová 4, Strušková 5, libero Dostálová - Kohoutová 1, Valková 2, Vaňková, Nachmilnerová 1, Havelková, Toufarová 4, Mlejnková. Trenér: Pommer.

Nejvíce bodů Nizozemska: Slöetjesová 21, De Kruijfová 9, Belienová 7.

Bulharsko - Řecko 3:1 (24, -21, 21, 17), Belgie - Slovinsko 3:1 (24, 13, -23, 23).

1. Nizozemsko 3 3 0 9:0 225:160 9
2. Bulharsko 3 3 0 9:3 286:257 9
3. Belgie 3 2 1 6:6 258:263 5
4. Slovinsko 3 1 2 5:6 244:252 3
5. ČR 3 0 3 3:9 247:270 1
6. Řecko 3 0 3 1:9 189:247 0