Volejbalistky Prostějova podlehly v Lize mistryň Kazani

30. 11. 2011 19:15
Kazaň - Prostějov 3:2 (-23, -20, 18, 15, 11)
Nová posila Prostějova Sanja Popovičová prohru neodvrátila
Nová posila Prostějova Sanja Popovičová prohru neodvrátila | Foto: Lukáš Drštička

KazaňVolejbalistky Prostějova vstoupily do Ligy mistryň prohrou 2:3 v Kazani. Hanačky přitom získaly první dva sety pro sebe, ruský celek ale dokázal výsledek otočit. Rozhodující tiebreak vyhrál domácí tým 15:11.

České mistryně vstoupily do zápasu soustředěně a vedle přesného podání dobře bránily na síti. Favorita zaskočily rychlým vedením 4:0 a 5:1 a teprve od tohoto stavu se začaly domácí hráčky dostávat do tempa.

Zlepšily útok, síly se srovnaly a Kazaň se ujala vedení 22:19. Trenér Miroslav Čada si vzal rychle za sebou dva oddechové časy, které se neminuly účinkem, a jeho svěřenkyně výsledek otočily na 25:23.

Nevydařený závěr první sady domácí volejbalistky rozhodil. Ve druhém setu od stavu 8:8 převzaly režii zápasu opět hráčky Prostějova a důrazným útokem bez větších problémů sadu vyhrály 25:20.

Prostějov láká na chorvatskou krásku. Kvůli divákům i LM

"Mohu označit náš výkon v této fázi za hodně povedený, soupeřky jsme zaskočily výbornou obranou," uvedl trenér Prostějova Miroslav Čada.

Rodící se překvapení ale volejbalistky Kazaně nepřipustily. Oproti úvodu zápasu se začaly mnohem častěji prosazovat na síti v obraně i útoku. Naopak Prostějov ve třetím setu ani jednou nevedl a pouze dotahoval manko (18:25).

Ještě jednoznačnější průběh měla čtvrtá sada (15:25), a tak došlo na tiebreak.

"Teprve od třetího setu se začala Kazaň více prosazovat. Jejich trenér vyměnil nahrávačku a mnohem více se prosazovala v útoku Gamová," poznamenal prostějovský kouč.

V tiebreaku pak Prostějov nezachytil nástup soupeře a prohrával už 2:7. Hanačky sice ještě zabojovaly a snížily na rozdíl jediného bodu, poslední čtyři míče ale patřily domácím.

"Ještě za stavu 11:12 jsme měli šanci výsledek otočit. Ale musím uznat, že Kazaň byla v posledních třech setech lepší. Přesto jsem s výsledkem spokojený, neboť jsme uhráli dva sety a vezeme si z Ruska do tabulky jeden bod," řekl Čada.

Dynamo Kazaň - Modřanská Prostějov 3:2 (-23, -20, 18, 15, 11).

Rozhodčí: Garthoff (Něm.), Melnyk (Ukr.). Čas: 110 min. Diváci: 200.

Curych - Sopoty 2:3 (19, 14, -14, -15, -9).

1. Kazaň 1 0 1 0 0 3:2 2
2. Sopoty 1 0 1 0 0 3:2 2
3. Curych 1 0 0 1 0 2:3 1
4. Prostějov 1 0 0 1 0 2:3 1