Volejbalistky Prostějova porazily v LM favorita skupiny

20. 1. 2015 22:11
Volejbalistky Prostějova vyhráli nad polským Chemikem Police a další z favoritů LM tak obraly o body.

Štětín (Polsko) - Volejbalistky Prostějova vybojovaly vítězství 3:2 na půdě lídra skupiny polského Chemiku Police a obraly v Lize mistryň dalšího jasného favorita o body. V prosinci senzačně v domácí hale porazily Rabitu Baku (3:2), další dva body přivezly dnes z Polska. Nejenže by jim nemělo uniknout pokračování ve čtvrtfinále Poháru CEV, oživily i šanci na postup do play off Ligy mistryň.

Sehraný nováček elitní soutěže Chemik, který tvoří polské a srbské hráčky, si chtěl dnes definitivně pojistit překvapivé prvenství ve skupině, jenže jako vítězky vyšly z obrovské bitvy Hanačky. Přitom začátek utkání v hale ve Štětíně tomu vůbec nenapovídal. První set Police suverénně získaly 25:11.

"Do zápasu jsme šli s cílem uhrát v každém setu alespoň 20 bodů, abychom nevypadali trapně. Po prvním setu to s námi nevypadalo dobře. Volejbalistky Police hrály výborně, těžko jsme zastavovaly jejich útoky," řekl ČTK kouč Prostějova Miroslav Čada.

Pak ale hostující hráčky podržel servis a po vydařené koncovce slovinské blokařky Borovinšekové, která dala tři body v řadě, se radovaly z vyrovnání. Pak zase zabral domácí tým. Ale Čadovy svěřenkyně nejenže udržely vysokou laťku, ale skvělým útokem i obranou rozhodly pro sebe čtvrtou sadu.

"Obrat přišel po zlepšení podání a hlavně obrany na síti. Favorizované soupeřky znejistěly a dostaly se pod tlak. V našem týmu naopak převládal klid a herní pohoda," řekl Čada. Za výkon ocenil celý tým a pak vyzdvihl tři hlavní pilíře: v obraně v poli Kovářovou, na nahrávce Weissovou a v útoku Simonovou, která zaznamenala obdivuhodných 32 bodů a obranu Chemiku doslova rozstřílela. Kubánská univerzálka dělala Chemiku problémy hlavně při útoku ze zadní zóny.

Do poloviny tie-breaku se zdálo, že druhý bod získá polský klub, ale Prostějov opět překvapil a získal další cenný skalp. Rozhodující set získal 15:12 a radoval se z jednoho z největších vítězství v krátké klubové historii.

"Dnešní výkon a výsledek považuji za nejlepší v průběhu mého sedmiletého působení v Prostějově. Každopádně nás tento výsledek posunul do Poháru CEV," dodal Čada, který na Hané působí od léta 2008. Z pěti skupin LM postoupí do play off 12 týmů, další čtyři spadnou do Poháru CEV. Ze čtvrtých míst tedy dva kluby, z nich Prostějov má nyní nejvíce bodů.