Volejbalistky v Grand Prix znovu jasně padly

10. 8. 2013 8:48
České volejbalistky si v Grand Prix připsaly čtvrtou porážku
České volejbalistky si v Grand Prix připsaly čtvrtou porážku | Foto: Český volejbalový svaz

Hongkong - České volejbalistky prohrály na turnaji Grand Prix v Hongkongu s Tureckem 0:3 po setech 23:25, 18:25 a 15:25. Z pěti zápasů zatím svěřenkyně trenéra Carla Parisiho vyhrály jediný, v neděli se pokusí svoji bilanci vylepšit v duelu proti Argentině.

Turecko v minulém ročníku Grand Prix obsadilo třetí místo hned za velmocemi USA a Brazílií a i letos v polovině základní části útočí na postup do finálového turnaje v Sapporu. Tým si připsal čtvrtou výhru.

V prvním setu však favorit za českými reprezentantkami dlouho zaostával, do koncovky šel s dvoubodovou ztrátou. Jenže turecké hráčky v pravou chvíli vytáhly účinnější servis a nepropustné bloky a sadu vyhrály 25:23, když při setbolu nechaly české volejbalistky na svou polovinu dvorce dopadnout nadýchaný oblouček.

Pak už český výběr příliš šancí na zdramatizování zápasu neměl. Druhý set ztratil po vyrovnaném začátku vinou řady individuálních chyb, v třetím dějství nezachytil úvod a velkou bodovou ztrátu už jen marně dotahoval.