reklama

Volejbalový svaz odvolal Pommera od reprezentace žen

Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko autor: ČTK
Zdeněk Pommer skončil v roli kouče reprezentace volejbalistek. Po neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy, na které se Češky nedostaly poprvé po 14 letech, dnes trenéra odvolala správní rada Českého volejbalového svazu. Pommerův nástupce by mohl být podle svazového webu znám do měsíce.

"Pracujeme na možných variantách obsazení pozice hlavního trenéra, o čemž bychom chtěli v horizontu jednoho měsíce rozhodnout," uvedl předseda volejbalistů Marek Pakosta. "Nový trenér bude mít za primární cíl postup na Evropu v roce 2021. Letos se zúčastníme Evropské ligy a olympijské kvalifikace a do obou soutěží půjdeme s maximální vůli uspět," dodal manažer reprezentací Miloslav Javůrek.

Zdeněk Pommer mladší nastoupil k národnímu týmu v únoru 2016 jako asistent Alexandera Waibla. Německý kouč ale koncem září odstoupil a Pommer tým převzal. Po zvládnuté baráži pak na ME 2017 volejbalistky vypadly v osmifinále.

Loni nejdříve skončily třetí v Evropské lize, ale v kvalifikaci na letošní šampionát starého kontinentu neuspěly. V konkurenci severských rivalů Švédska, Finska a Estonska skončily ve skupině na nepostupovém třetím místě, jelikož třikrát prohrály v pěti setech. Ačkoli se na ME v Turecku, Maďarsku, Slovensku a Polsku představí nově 24 týmů místo dosavadních 16, Češky budou poprvé od roku 2005 chybět.

"Platí, že odpovědnost za výsledek nese trenér, a faktem je, že jsme nepostoupili na šampionát, což byl jeden z cílů reprezentace pro letošní rok. A byl bezesporu reálný," uvedl Pommer v lednu při hodnocení kvalifikace. "Když se podívám zpět, stojím si za rozhodnutími, která jsem udělal, včetně všech nominací," uvedl.

reklama