Volfovi se Štěpánkem uteklo zlato na MS o čtyři setiny

Deblkanoisté Volf se Štěpánkem se stříbrnou medailí loučí s kariérou
Bitvu o druhý společný titul prohráli v peřejích Vltavy o pouhé čtyři setiny sekundy,...
... když nestačili jen na britskou posádku David Florence, Richard Hounslow.
Volf se Štěpánkem rozšířili českou sbírku z letošního šampionátu vodních slalomářů v Praze o druhé individuální stříbro.
"Volfíci" v Troji zopakovali medailový úspěch z předchozího šampionátu v Praze v roce 2006, kde zvítězili.
15. 9. 2013 12:33
Kajakářka Kateřina Kudějová chybovala ve finále MS a skončila osmá.

Praha - Stříbrné medaile z mistrovství světa vodních slalomářů mistrovství světa v pražské Tróji vybojovali deblkanoisté Ondřej Štěpánek a Jaroslav Volf, kteří se tak zároveň rozloučili s profesionální kariérou. Zlato jim uniklo jen o čtyři setiny.

Vyhrála britská posádka David Florence, Richard Hounslow. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem skončili čtvrtí, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně šestí.

Volf se Štěpánkem rozšířili českou sbírku z letošního šampionátu vodních slalomářů v Praze o druhé individuální stříbro. Nejlepším kajakářem byl již v sobotu Vavřinec Hradilek, druhý skončil Jiří Prskavec. Jedno stříbro mají Češi i díky hlídce žen v kategorii C1.

Volf: Je to parádní konec kariéry

Poslední českou medailí v deblkanoích na mistrovství světa bylo zlato "Volfíků" právě na šampionátu v Praze v roce 2006. Volf se Štěpánkem mají ve své sbírce také stříbro a bronz z olympiády, další stříbro z MS v Augsburgu 2003, tři tituly mistrů Evropy a další tři stříbra a bronz z kontinentálních šampionátů.

"Je to parádní zakončení kariéry, chtěli jsme medaili a povedlo se to," shodli se oba. Čtyři setiny je nemrzely, ukončit kariéru se jim podařilo na vrcholu. "Spíš čtyři setiny pod vrcholem," usmíval se Volf, ale nesmutněl. "Tohle bylo dobré vyvrcholení kariéry. Ten dnešní den nebyl až tak důležitý, výsledků jsme za kariéru udělali dost, ale je jasné, že tohle je takové hezké loučení," uvedl Volf.

Štěpánek s ním souhlasil. "Mladí nás celý rok honili a konečně jsme je porazili a hned je z toho medaile," radoval se zadák. "Ale je lepší skončit včas, necháme jim to. Máme kvalitní nástupce," dodal Štěpánek.

Kudějová: Hlavně, že jsem měla finále

V dnešním finále deblistů byly celkem tři české posádky. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem skončili čtvrtí, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně šestí. O medaile mezi kajakářkami jela Kateřina Kudějová, jež obsadila osmou příčku. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vypadla v semifinále a následné hovory o dalších plánech v kariéře pětačtyřicetiletá stálice odmítla.

Kudějová coby vítězka dopoledního semifinále odstartovala poslední, ale ve druhé polovině trati se musela vrátit do povodné branky a časová ztráta ji připravila o medailové naděje. Světový titul přidala k loňskému zlatu z londýnské olympiády Émilie Ferová z Francie a její čas byl o pět sekund horší než Kudějové výkon ze semifinále.

"Nevyšlo to, co se dá dělat. Finále jsem měla, to je hlavní," prohlásila Kudějová. Už když do problémové branky najížděla, věděla, že je zle. "To se prostě občas stane. Jela jsem trochu na riziko, věděla jsem, že už nemám co ztratit, to finále už mi nikdo nevezme. Je to zkušenost," dodala.

Mistrovství světa vodních slalomářů v Praze:

Muži:

C2: 1. Florence, Hounslow (Brit.) 114,10 (0 tr. sekund), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 114,14 (2), 3. L. Škantár, P. Škantár (SR) 115,63 (0), 4. Kašpar, Šindelář (ČR) 116,56 (4), 5. Szczepanski, Pochwala (Pol.) 118,69 (6), 6. Karlovský, Jáně (ČR) 121,90 (4), 7. Picco, Biso (Fr.) 123,14 (2), 8. Kai Müller, Kevin Müller (Něm.) 124,19 (4).

Ženy:

K1: 1. Ferová 115,74 (4), 2. Newmanová (obě Fr.) 117,94 (6), 3. Dukátová (SR) 117,95 (4), 4. Mannová (USA) 118,62 (4), 5. Schornbergová (Něm.) 118,99 (4), 6. Lafontová (Fr.) 123,36 (6), 7. Lawrenceová (Austr.) 124,97 (4), 8. Kudějová 130,53 (4), ...v semifinále 15. Hilgertová (ČR) 119,06 (4).