Vonnová si v Ga-Pa připsala triumf číslo 65

8. 3. 2015 14:52
Už 65. vítězství ve Světovém poháru vybojovala americká lyžařka Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová. | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen  - Už 65. vítězství ve Světovém poháru vybojovala americká lyžařka Lindsey Vonnová. V Garmisch-Partenkirchenu vyhrála superobří slalom a vrátila se do čela hodnocení disciplíny. Před finále v Méribelu však má náskok jen osmi bodů. Klára Křížová po pádu v sobotním sjezdu nechala odpočívat naražené koleno.

Třicetiletá Vonnová v lednu v Cortině překonala rekord v počtu výher v SP Annemarie Moserové-Pröllové (62) a od té doby přidala tři další. V sezoně triumfovala už pošesté. Malý glóbus za super-G může získat za 11 dnů už popáté, navíc vede i pořadí sjezdu.

"Nemám co ztratit, jsem zpátky v boji o poháry. To mě moc těší. Můžu získat dva glóby, ale když se to nepovede, budu i tak se sezonou spokojená," řekla Vonnová, jež přišla o minulou olympijskou sezonu po operacích kolena.

Medailistky z dnešního závodu v Ga-Pa byly stejné jako při nedávném mistrovství světa v Beaver Creeku. Zlatá Rakušanka Anna Fenningerová byla dnes třetí, Slovinka Tina Mazeová, vedoucí žena SP, skončila druhá. Další lyžařky už měly velkou ztrátu. Mazeovou a Fenningerovou dělí před finálovým týdnem SP (od 18. března) pouhých 44 bodů.

Křížová dnešní super-G vynechala. "Rozhodla jsem se, že dnes startovat nebudu. Dám koleni zasloužený odpočinek, zaslouží si to," napsala na facebooku.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - super-G:

1. Vonnová (USA) 1:16,65, 2. Mazeová (Slovin.) -0,20, 3. Fenningerová -0,36, 4. Hütterová (obě Rak.) -1,10, 5. Gutová (Švýc.) -1,28, 6. Brignoneová (It.) -1,51, 7. Görglová (Rak.) -1,53, 8. Gisinová (Švýc.) a Bailetová (Fr.) obě -1,55, 10. Hospová (Rak.) -1,57.

Průběžné pořadí super-G (po 6 ze 7 závodů): 1. Vonnová 440, 2. Fenningerová 432, 3. Mazeová 330, 4. Gutová 261, 5. Hütterová 254, 6. Görglová 214, ...41. Křížová (ČR) 12.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 32 závodů): 1. Mazeová 1285, 2. Fenningerová 1241, 3. Vonnová 842, 4. Shiffrinová (USA) 750, 5. Zettelová (Rak.) 586, 6. Rebensburgová (Něm.) 573, ...24. Strachová 271, 92. Křížová 19, 103. Dubovská 9, 113. Pauláthová (všechny ČR) 5.