Vonnová vyhrála sjezd i v Cortině, SP dál vede třetí Gutová

23. 1. 2016 12:34
Vedení v průběžném pořadí seriálu nicméně o deset bodů udržela Švýcarka Lara Gutová, která dojela na třetím místě, druhá byla s odstupem 28 setin sekundy Larisa Yurkiwová z Kanady
Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Favorizovaná Američanka Lindsey Vonnová vyhrála další sjezd Světového poháru, v Cortině d'Ampezzo si připsala sedmé vítězství v sezoně a 74. v kariéře. Vedení v průběžném pořadí seriálu nicméně o deset bodů udržela Švýcarka Lara Gutová, která dojela na třetím místě, druhá byla s odstupem 28 setin sekundy Larisa Yurkiwová z Kanady.

Klára Křížová skončila na 38. místě, od bodované třicítky ji dělilo 52 setin.

Vonnová 74. prvenstvím v SP znovu posunula ženský rekord a blíží se i k celkovému maximu 86 výher Ingemara Stenmarka. Rovnou polovinu svých triumfů vybojovala jednatřicetiletá Američanka ve sjezdu a díky dnešnímu 37. vítězství je už na první příčce v historickém pořadí této disciplíny sama: má o jednu sjezdařskou výhru více než rakouská legenda Annemarie Moserová-Pröllová.

"Měla jsem to před startem v hlavě a byla z toho docela nervózní, ale jela jsem dobře. Sedmatřicáté vítězství, to je neuvěřitelné," radovala se Vonnová, která na sjezdovce Tofana v Cortině vyhrála podesáté.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Ženy - sjezd:

1. Vonnová (USA) 1:37,01, 2. Yurkiwová (Kan.) -0,28, 3. Gutová (Švýc.) -0,67, 4. Weiratherová (Licht.) -1,01, 5. Schnarfová (It.) -1,06, 6. Miklosová (Maď.) -1,08, 7. Klingová (Švéd.) -1,31, 8. Rebensburgová (Něm.) -1,61, 9. Stufferová (It.) a Puchnerová (Rak.) obě -1,75, ...38. Křížová (ČR) -3,81.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 9 závodů): 1. Vonnová 400, 2. Yurkiwová 278, 3. Hütterová (Rak.) 272, 4. Gutová 232, 5. F. Suterová (Švýc.) 213, 6. Klingová 164, ...39. Křížová 6.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 41 závodů): 1. Gutová 810, 2. Vonnová 800, 3. Hansdotterová (Švéd.) 661, 4. Rebensburgová 520, 5. Lösethová (Nor.) 496, 6. Bremová (Rak.) 442, ...9. Strachová (ČR) 396, 105. Křížová 6.