reklama

Vráblík a Krýzl mysleli na zraněného Banka a měli strach

Podívejte se na ošklivý pád Ondřeje Banka YouTube
Soupeři Ondřeje Banka víc než na vlastní ambice mysleli během závodu na zdravotní stav českého lyžaře, který během kombinace na MS utrpěl ošklivý pád.

Beaver Creek - Ondřej Bank ležel po dramatickém pádu v cílovém prostoru v bezvědomí v péči lékařů a další čeští sjezdaři Martin Vráblík a Kryštof Krýzl teprve stáli na startu sjezdu do kombinace na mistrovství světa v Beaver Creeku.

Ani jednomu se v tu chvíli nechtělo závodit. Oba byli v mysli se svým kamarádem a jejich ambice v tu chvíli šly stranou. A projevilo se to na jejich jízdách. Hlavně zůstat zdraví, říkali si cestou dolů.

"Měl jsem trochu strach," přiznal Vráblík, který nakonec obsadil ve sjezdu 39. místo se ztrátou skoro pěti a půl sekundy na nejrychlejšího sjezdaře Nora Kjetila Jansruda. "Nemohl jsem myslet na nic jiného, jen na Ondru," řekl v cíli podle agentury AP. Na start závodu jel lanovkou právě s Bankem. "Byl si jistý a hovořil o tom, že má na medaili. Byl připraven a soustředěný," řekl Vráblík.

Do závodu se mu po Bankově karambolu ani nechtělo startovat. "Když jsem ten pád viděl, tak jsem okamžitě odešel od televize," řekl zpravodaji Radiožurnálu. "Bylo jasné, že to není dobré, jen jsem chtěl, aby byl v pořádku," pravil.

Už od prvních tréninků měl Vráblík z náročné trati respekt, který se po Bankově pádu ještě prohloubil. "Po té situaci to bylo těžší. Teď mi je jedno, že jsem se dostal do cíle, myslím hlavně na něj. Ondra je velký smolař, já jsem mu strašně fandil. Snad bude v pořádku," věřil.

Bank i s pádem doklouzal do cíle na 25. pozici. Vráblík byl ve sjezdu nakonec devětatřicátý, Bankův spolubydlící ve Vailu Kryštof Krýzl byl o dvě místa před Vráblíkem. "Je to hrozné, stává se to, hlavně při sjezdu, je to totálně extrémní sport. Když se nejedná o někoho tak blízkého, tak to lyžaři umějí vytěsnit, ale teď jsem s tím měl problém, byl jsem úplně vyřízenej," přiznal Radiožurnálu Krýzl.

Bank měl v kariéře nespočet zranění a vždy ho potkala v momentě, kdy se drápal do špičky. "Jen doufám, že to nebude nic hrozného. Je to drsné, že ho to zase srazilo. Letos předváděl úžasné výkony, ale tohle je tvrdá rána," uvedl Krýzl. Věřil však, že Bank bude v pořádku.

Podle posledních zpráv z nemocnice má český sjezdař otřes mozku, tržné rány v obličeji, ale snad žádná jiná vážnější zranění. "Napadlo mě jet dolů lanovkou. I když bych to asi neudělal, tak jsem měl velký problém na to při závodu nemyslet," dodal Krýzl.

reklama