reklama

Vrchol pokerové sezony: Do Prahy přiletí hrát karty i Nadal

Mezi hvězdami by na domácím turnaji neměl chybět ani nejslavnější český pokerový hráč Martin Staszko. Mezi hvězdami by na domácím turnaji neměl chybět ani nejslavnější český pokerový hráč Martin Staszko. autor: ČTK
Na posledním turnaji Evropské pokerové tour bude v Praze hrát Martin Staszko a taky sportovní legendy jako Rafael Nadal.

Praha - Tisíce lidí z celého světa se právě v těchto dnech slétá do hlavního města hrát karty o velké peníze. Předvánoční Praha, to je totiž synonymum světového pokeru. European Poker Tour, nejprestižnější pokerové série na světě, na které si vítěz hlavního turnaje vydělá až 850 tisíc eur, začíná v hotelu Hilton v pondělí. A bude to stát za to: mastit karty sem přiletí třeba i tenisová jednička Rafael Nadal nebo legendární brazilský fotbalista Ronaldo.

"Bude to velká show, které se zúčastní několik tisíc hráčů z Evropy, Ameriky ale i Japonska. Letos překonáme náš rekord. Už v tuto chvíli očekáváme, že se do hlavního turnaje zapojí zhruba 850 hráčů, a to by znamenalo, že přeskočíme i Londýn a staneme se po Monte Carlu a Barceloně třetím největším podnikem EPT," těší se Ondřej Drebota, český manažer PokerStars, která Evropskou tour pořádá. A hned vysvětluje, proč je zrovna pražský turnaj v kalendáři pokerových hvězd červeně zakroužkován:

"Předvánoční Praha je přesně to, co pokerové hráče z celého světa láká: Je to krásné město v srdci Evropy, kam se dá jednoduše dostat. Celých deset dnů to bude velká párty. Hráči na téhle úrovni mají peníze a chtějí se bavit, v Praze máme výborné a levné pivo ale třeba i nádherné ženy," usmívá se.

Nadal: Jsem zvědavý, jak Ronaldo využije své fotbalové zkušenosti

Na bezproblémovém chodu turnaje, kde se hráčům protočí v rukách několik desítek milionů korun, už teď dohlíží tým čítající tři sta lidí. Pro samotné účastníky turnaje pak bude během turnaje k dispozici hned 171 zaměstnanců, z toho neuvěřitelných 143 dealerů a 16 floormanů. Ten největší vzruch ale obstará v průběhu týdne až příjezd Rafaela Nadala, bývalého fotbalisty Ronalda či dalších bývalých slavných sportovců Alberta Tomby či Andreje Ševčenka: nyní hvězdných členů týmů PokerStars, kteří si proti sobě příští týden u jednoho stolu zahrají charitativní turnaj o 100 tisíc eur.

"Na pokeru je skvělé, že pro nás představuje společné místo pro soupeření, a navíc strategie v pokeru i sportu mají hodně společného. Proto bude zajímavé sledovat, jak Ronaldo dokáže využít své zkušenosti z fotbalu na pokerovém plátně," usmívá se už teď Nadal. V Praze se na živo hraného turnaje zúčastní vůbec poprvé v kariéře.

“Bude to skvělý turnaj a jedna z mála příležitostí, kdy se v jednom herním poli můžu postavit Rafovi i jinými sportovcům. My všichni jsme profesionálové ve sportu, ale každý v úplně jiném odvětví. Poker je pro nás místem, kde si budeme všichni rovni,“ doplňuje ho Ronaldo, který se už na rozdíl od Nadala na konci léta zúčastnil turnaje v Barceloně.

Kvůli Nadalovi budou i vyšší bezpečnostní opatření

Ve skutečnosti ale jejich příjezd přidává organizátorům spíš vrásky na čele. "Ještě nikdy jsme tady takové osobnosti nehostili. Jejich návštěvu budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření, doteď třeba ani netuším, kdy vůbec přiletí a jestli budou bydlet přímo v hotelu Hilton nebo někde jinde," říká Drebota. Už teď je ale jisté, že během jejich hry, bude hlavní sál Hiltonu veřejnosti úplně uzavřen a přímo k hvězdám se nedostane ani většina českých novinářů.

Jinak je ale veřejnost samozřejmě vítaná: A pokud máte chuť se přijít podívat nebo si poker s nejlepšími hráči na světě dokonce zahrát, jste v Hiltonu vítáni. Ale musíte být plnoletí. „Veřejnost se do kasina samozřejmě dostane, ale pravděpodobně se bude muset u vstupu zaregistrovat a hrát,“ říká Drebota.

Evropská pokerová tour ale není jen o hlavním turnaji se vstupním poplatkem 5 300 eur (přibližně 130 tisíc korun). „Celých deset dnů bude doprovázen i menšími turnaji, kde si můžete zahrát už za sto eur. Kdo má ale chuť a složí zálohu, může se pochopitelně zapojit i do hlavního turnaje,“ vysvětluje Drebota.

Připravený je i Staszko. Trefí tady vysněnou výhru?

Ten bude mimochodem velmi zajímavý: Na startovním roštu by vedle všech největších pokerových hvězd neměl chybět třeba ani Martin Staszko – český karetní fenomén – který si před dvěma lety na turnaji v Las Vegas vydělal sto milionů korun a oblíbenou karetní hru u nás nejvíce proslavil.

„Turnaj v Praze je pro mě absolutním vrcholem sezony: Evropské pokerové tour se svou prestiží hodně přibližují turnaji v Las Vegas a je pro mě velkou výzvou uhrát i tady nějaký výsledek,“ říkal Staszko před necelým měsícem v rozhovoru pro Aktuálně.cz. „A uhrát solidní výsledek na domácí půdě, to by byla nádhera. Je to pro mě velká motivace.“

Jak si na břehu Vltavy Staszko povede, bude moc zajímavé sledovat. Main Event, tedy hlavní turnaj, v Hiltonu odstartuje ve čtvrtek. Na posledním turnaji v Barceloně skončil Staszko těsně pod vrcholem – pětadvacátý. A už teď dává jasně najevo, že v Praze by chtěl své osobní maximum z EPT ještě vylepšit.

reklama