reklama

Vtipálek Djokovič: Trénoval jsem na antuce

Novak Djokovič je od poloviny září neporazitelný. Novak Djokovič je od poloviny září neporazitelný. autor: Reuters
Tenista Novak Djokovič je před finále Davisova poháru v dobrém rozpoložení.

Bělehrad - Tenista Novak Djokovič je před finále Davisova poháru v dobrém rozpoložení. Jednička Srbů v boji s českými obhájci titulu dnes v Bělehradě doufala, že zažije stejnou radost a emoce jako před třemi lety, kdy Srbové poprvé v historii "salátovou mísu" získali.

"Vítězství v Davisově poháru je jedním z nejkrásnějších momentů mé kariéry," vzpomínal Djokovič na rok 2010. V tom Srbové porazili v semifinále české tenisty a ve finále si poradili s francouzským týmem. "Teď máme druhou šanci a znovu doma. To je skvělé a neopakovatelné," řekl.

Djokovič: Celé úterý jsem odpočíval

Do Bělehradu přiletěl Djokovič po pondělním triumfu na Turnaji mistrů. Co od té doby dělal? "Trénoval jsem tři hodiny na antuce," rozesmál se. V bělehradské aréně se totiž bude od pátku do neděle hrát na tvrdém povrchu. "Přijel jsem v úterý velice brzy ráno, takže jsem celý den odpočíval," dodal vážně.

Suverén posledních měsíců od porážky ve finále US Open ovládl čtyři turnaje a vyhrál 22 zápasů, ale stejně jako česká jednička Tomáš Berdych je v daviscupovém finále připraven bojovat o důležité body. "Věděl jsem, že můžu čelit náročné situaci, když jsme dělali program na konec roku. A nemůžu si stěžovat. Vyhrál jsem hodně zápasů, hodně si věřím, o moji regeneraci se postarali a jsem fit," řekl tenista.

Djokovič věděl, že hodně důležité budou ve finále úvodní dvouhry a čtyřhra. Tým, který povede 2:1, bude hodně blízko triumfu. "Musíme se na první dva dny soustředit, abychom se dostali do výhody na třetí den. To by byl ideální scénář k cestě za vítězstvím, které pro nás a naši zemi hodně znamená," řekl Djokovič.

"Za poslední dva roky jsem debla moc nehrál"

Protože je nejisté, zda za Srby nastoupí Janko Tipsarevič kvůli zraněné noze, může Djokovič netradičně hrát i čtyřhru. "Za poslední dva roky jsem debla moc nenahrál," konstatoval Djokovič. Letos se na okruhu ATP objevil ve čtyřhře dvakrát: v Dubaji vypadl v 1. kole, nedávno v Pekingu došli se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou do semifinále. "Trochu mi to pomohlo, dostal jsem se do deblové rutiny," uvedl.

V Davis Cupu hrál čtyřhru čtyřikrát s bilancí 2:2. V roce 2010 nastoupil do debla proti Čechům s Nenadem Zimonjičem a prohráli. "S Nenadem jsem odehrál několik důležitých zápasů a uvidíme, jak se to vyvine první den," řekl Djokovič.

Druhý hráč světa si myslí, že Davisův pohár poutá v tenisu menší pozornost, než si zaslouží. "Je to vlastně mistrovství světa. Reprezentujeme vlastní zemi, k čemuž celý rok nemáme příležitost, a přináší to největší a nejhezčí emoce. Nikdy nejste na kurtu sám, máte za sebou dvacet členů týmu a šílejí pro vás fanoušci," řekl Djokovič.

reklama