Výborně: Házenkáři porazili olympijské vítěze z Francie

2. 11. 2008 16:32
Česko - Francie 32:29
Radim Horák v zápase proti Lotyšsku
Radim Horák v zápase proti Lotyšsku | Foto: Reuters

Brno - Házenkáři České republiky pokračují ve výborném vstupu do kvalifikace o mistrovství Evropy. Po středeční výhře nad Lotyšskem překvapili i v neděli, kdy v Brně senzačním způsobem porazili olympijské vítěze z Francie 32:29.

Svěřenci nového trenéra Martina Liptáka tak ještě neprohráli, naopak svému soupeři připravili první porážku po Pekingu.

Utkání se hrálo před vyprodanou brněnskou halou, která hnala české reprezentanty za překvapivým výsledkem. V úvodním poločase se sice národnímu týmu tolik nedařilo, ale závěr prvního dějství měl výborný.

Čtěte více: Úspěšný vstup do kvalifikace: Házenkáři zdolali Lotyše

Největší náskok si Francouzi vypracovali hned na začátku, kdy měli převahu v poměru 4:1.

Poté však začali Češi stahovat a nakonec se díky Filipu Jíchovi dostal ve třicáté minutě poprvé vedení. Do kabin pak odcházeli za stavu 13:11. Jak skóre vypovídá, dominovala na obou stranách obrana. A ta pokračovala i na startu druhé půle.

Olympijští vítězové nechtěli prohrát, a tak během chvíle bylo znovu srovnáno. Dramatická bitva pokračovala až do posledních minut.

Taktika domácí reprezentace zvítězila. Kouč posílal na hřiště Zdráhalu, který se mu za to odvděčil neuvěřitelnou bilancí. Zaznamenal sedm branek ze sedmi střel. A když se k tomu přidal tradičně spolehlivý kanonýr Jícha s devíti trefami, bylo zaděláno na úspěch.

Závěr zápasu byl z české strany výborný, vypracovali si po ztrátách soupeře náskok tří bodů a ten již nepustili.

"Porazili jsme současně nejlepší mužstvo na světě," radoval se kouč Lipták. "Je ale hlavně důležité, že jsme získali dva body do tabulky," hodnotil pro Českou televizi