reklama

Vymění si Liquigas s Astanou Nibaliho za Kreuzigera?

19. etapa Giro d´Italia s vítězem Romanen Kreuzigerem 19. etapa Giro d´Italia s vítězem Romanen Kreuzigerem autor: Reuters
Že není cyklistou na odstřel, i když na nedávno skončeném Giru vybouchnul dokazují rojící se spekulace kolem osoby Romana Kreuziger.

Řím - Že není cyklistou na odstřel, i když na nedávno skončeném Giru vybouchnul dokazují rojící se spekulace kolem osoby Romana Kreuziger. Lídr Astany by se podle italského deníku Gazzetta dello Sport mohl vrátit od příští sezóny zpět do Liquigasu, opačným směrem by naopak měl putovat Vincenzo Nibali.

Není to tradiční výměna známá z fotbalu nebo především hokeje. Přesto by na ni mohlo dojít. České silniční jedničce Romanu Kreuzigerovi končí po sezóně smlouva v Astaně stejně jako Vincenzu Nibalimu v Liquigasu. A tak by si mohli stáje vyměnit.

Astana o Nibaliho stojí již dlouho

O italského "Žraloka" totiž vedení kazašské stáje, ve které má velké slovo jeho krajan a sportovní manažer Giuseppe Martinelli, velmi stojí. Naopak právě Martinelli po výbuchu Kreuzigera v 17. etapě minulou neděli skončeného Gira českého cyklistu ostře zkritizoval.

Kreuziger sice o dva dny vyhrál horskou etapu a podle spekulací mu Astana nabídne prodloužení smlouvy, jde však o to, zda za srovnatelných podmínek jako nyní a zda také o pokračování v kazašské formaci stojí šestadvacetiletý rodák z Moravské Třebové.

To o rok starší vítěz předloňské Vuelty by se změně dresu nebránil, v Liqiugasu působí už od roku 2006 (tehdy přišel do týmu společně s Kreuzigerem, pozn. redakce), pozici neotřesitelné jedničky stáje v konkurenci s Ivanem Bassem si však nikdy nevybudoval.

Spojí se Liquigas se Saxo Bankem?

Spekulacím navíc nahrává fakt, že Liquigas přijde po sezóně o hlavního sponzora Cannondale a měl by se spojit s dánskou formací Saxo Bank, která se potýká s problémy v podobě dostatečného počtu UCI bodů pro udělení licence WorldTour poté, co přišla o výsledky hvězdného Alberta Contadora, který je od srpna předloňského roku v trestu za doping na Tour de France 2010.

Kolem Kreuzigera tak bude v červenci, kdy mohou cyklisté začít vyjednávat o nových smlouvách či přestupech hodně živo. Zájem o něj totiž má například i český podnikatel Zdeněk Bakala, který by jej rád viděl ve svém týmu Omega Pharma-Quick Step.

reklama