reklama

Výškařka Vlašičová se po zranění znovu vrátila k tréninku

Blanka Vlašičová Blanka Vlašičová autor: Reuters
Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová se po dlouhodobých zdravotních problémech znovu vrátila k přípravě.

Záhřeb - Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová se po dlouhodobých zdravotních problémech znovu vrátila k přípravě.

Dvojnásobná mistryně světa letos předčasně ukončila sezonu, v níž se vrátila k závodění po téměř dvouleté pauze zaviněné operacemi kotníku a achillovky.

Návrat to byl jen krátkodobý. Stihla pět závodů a výkonem 200 cm byla čtvrtá v letošních světových tabulkách, ale kvůli přetrvávajícím bolestem musela vzdát start na srpnovém mistrovství světa v Moskvě.

V tomto týdnu Vlašičová začala trénovat na novou sezonu po předchozím sedmidenním pobytu na klinice rehabilitace a prevence zranění ve sportu v irském Carlowu. Za tři týdny se tam vydá zase.

"Po prvním tréninku jsem necítila žádnou obvyklou bolest, což je jasná známka toho, že jsem konečně na správné cestě," uvedla na svém webu Vlašičová, jež v pátek oslaví třicáté narozeniny. "Pořád je přede mnou hodně práce a spousta trpělivosti. Nikam ale nespěchám, musím dodržet každý krok v procesu rehabilitace. V tuto chvíli jsem ale s vývojem velmi spokojená," řekla světová šampionka z let 2007 a 2009 a stříbrná medailistka z olympijských her v Pekingu 2008.

reklama