reklama

Krůček od překvapení. Perušič se Schweinerem promarnili na MS dva mečboly

plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Ondřej Perušič a David Schweiner plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Ondřej Perušič a David Schweiner autor: Dalibor Sosna
Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner byli na světovém šampionátu v Hamburku velmi blízko skalpu favorizovaných Katařanů. Šesté dvojici světového žebříčku Šaríf Janus, Ahmed Tidžan podlehli 21:18, 13:21 a 16:18, když neproměnili dva mečboly. Ve skupině D mají čeští hráči vítězství a porážku a v pondělí budou o postup bojovat proti dodatečně povolaným Italům Adrianovi Carambulovi a Enricu Rossovi.

Janus s Tidžanem jsou favority skupiny, ale dnes proti Perušičovi se Schweinerem měli namále. Plážoví volejbalisté z Prahy, kteří zazářili ziskem stříbra na květnovém turnaji Světového okruhu v Ostravě, začali první vzájemný zápas skvěle a po Perušičově sérii na servisu měli čtyřbodový náskok. Katařané však srovnali a až v koncovce se Schweiner zasloužil o zisk první sady.

Ve druhém setu však měli od začátku navrch soupeři, Češi marně dotahovali a jasně podlehli. V tie-breaku se však Perušič se Schweinerem opět nadechli k náporu, měli k dobru až čtyřbodový náskok, ale stav 13:9 a poté ani 14:12 k cenné výhře nedotáhli.

Po druhém vítězství Janus s Tidžanem vedou skupinu a jsou velmi blízko postupu. Perušič se Schweinerem budou v pondělí před polednem bojovat na hamburském písku s Italy o další osud na MS.

Z každé z 12 skupin se vždy první dva celky kvalifikují do play off a s nimi čtyři nejlepší týmy z třetích míst. Zbylých osm družstev ze třetích příček si mezi sebou zahraje o čtyři volná místa v úvodním kole vyřazovacích bojů.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Hamburku:

Muži:

Skupina D:

Janus, Tidžan (4-Kat.) - Perušič, Schweiner (28-ČR) 2:1 (-18, 13, 16), Carambula, Rossi (45-It.) - Koekelkoren, Van Walle (21-Belg.) 2:1 (-20, 18, 10).

Tabulka:

1. Janus, Tidžan 2 2 0 4:2 4
2. Perušič, Schweiner 2 1 1 3:2 3
3. Carambula, Rossi 2 1 1 3:3 3
4. Koekelkoren, Van Walle 2 0 2 1:4 2
reklama