Houston vyhrál v NBA posedmnácté v řadě a má rekord sezony

8. 3. 2018 9:19
Rockets porazili Milwaukee 110:99 a slaví rekordní sedmnáctou výhru v řadě.
Nikola Jokic (Denver Nuggets)a Rodney Hood (Cleveland Cavaliers)
Nikola Jokic (Denver Nuggets)a Rodney Hood (Cleveland Cavaliers) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Houstonu zvítězili ve středečním utkání NBA na hřišti Milwaukee 110:99 a připsali si sedmnácté vítězství v řadě. Vytvořili tím nový rekord sezony, ten starý držel od úvodu soutěže Boston. Rockets neprohráli od 26. ledna a drží se v čele ligy o jednu výhru před obhájci titulu z Golden State.

"Daří se nám najít způsob, jak vyhrávat. A není to v každém zápase ta stejná cesta," konstatoval lídr týmu James Harden, autor 26 bodů. Chris Paul přidal 16 bodů s 11 asistencemi. V domácím dresu zaznamenal Janis Adetokunbo 30 bodů a Khris Middleton 18 bodů a 12 doskoků.

Posledním přemožitelem Houstonu bylo New Orleans a Pelicans mají nyní také velmi dobrou formu. Aktuálně desátou výhru za sebou si připsali proti Sacramentu, na vítězství 114:101 se podílel 26 body a 10 doskoky Nikola Mirotič.

Basketbalisté Toronta porazili Detroit 121:119 po prodloužení a jako první tým v soutěži mají jistotu play off. K 47. vítězství v sezoně dovedl kanadský tým DeMar DeRozan 42 body, Kyle Lowry přidal 15 bodů a 15 asistencí. Soupeři bylo málo 31 bodů Blakea Griffina, Andre Drummond předvedl 10 bodů a hlavně 21 doskoků.

LeBron James zařídil 39 body výhru Clevelandu 113:108 na hřišti Denveru. Devět bodů dal hvězdný hráč v posledních dvou minutách, k tomu přidal 10 asistencí a 8 doskoků. V domácím týmu se zaskvěl Nikola Jokič 36 body a 10 doskoky.

Los Angeles Lakers smazali patnáctibodové manko z první čtvrtiny a udolali Orlando 108:107. O výhře rozhodl trestnými hody v poslední sekundě Brook Lopez, autor 27 bodů.

Výsledky NBA:

Chicago - Memphis 119:110, Denver - Cleveland 108:113, Detroit - Toronto 119:121 po prodl., Indiana - Utah 84:104, LA Lakers - Orlando 108:107, Milwaukee - Houston 99:110, Sacramento - New Orleans 101:114.

1. Portland 65 39 26 60,0
2. Minnesota 66 38 28 57,6