Satoranský jedenácti body zkazil Detroitu loučení s další arénou

11. 4. 2017 7:19
Wizards mají před play off jistou čtvrtou příčku ve Východní konferenci, a tak trenér Scott Brooks dal volno dvěma hráčům základní sestavy. Větší šanci naopak dostal Tomáš Satoranský a beze zbytku ji využil.
Tomáš Satoranský v akci
Tomáš Satoranský v akci | Foto: Reuters

Detroit - Basketbalisté Washingtonu s přispěním 11 bodů Tomáše Satoranského vyhráli předposlední zápas základní části NBA v Detroitu 105:101. Při absenci dvou odpočívajících opor Otto Portera a Johna Walla mohl Satoranský odehrát 19 minut, byl třetím nejlepším střelcem týmu a připsal si i tři asistence.

Wizards mají před play off jistou čtvrtou příčku ve Východní konferenci, a tak trenér Scott Brooks dal volno dvěma hráčům základní sestavy. I v novém složení Wizards pokazili Detroitu další loučení s legendární halou ve městě.

Den poté, co se odehrál poslední zápas NHL v hokejové Joe Louis Areně, fanoušci sledovali poslední utkání NBA v Palace of Auburn Hills. Pistons ale loučení zhořklo kvůli Bradleymu Bealovi, který za posledních pět minut nastřílel devět ze svých 33 bodů a dovedl Wizards ke 49. výhře v sezoně.

Druhým nejlepším střelcem hostů byl s 20 body Markieff Morris a třetím Satoranský, jenž proměnil čtyři z šesti pokusů z pole, nasbíral ale i tři ztráty. Walla na rozehrávce v základní pětce nahradil Brandon Jennings, který k dvěma bodům i doskokům přidal šest asistencí a pět získaných míčů. Nejlepším střelcem Detroitu byl Tobias Harris s 22 body.

V čele Východní konference je nově Boston, jenž přehrál nejhorší tým ligy Brooklyn 114:105, zatímco obhájci titulu z Clevelandu druhý den po sobě prohráli v prodloužení. Po nedělní ztracené výhře nad Atlantou podlehli Miami 121:124.

Do utkání nezasáhli LeBron James ani Kyrie Irving, přesto Cavaliers vedli před poslední čtvrtinou o 11 bodů. Domácí se ale zlepšili a přesnou střelou si Goran Dragič vynutil prodloužení. V něm už měl floridský celek navrch, navíc hostující Channing Frye v závěru minul trojku, kterou mohl vyrovnat. Absence největších hvězd využil clevelandský rozehrávač Deron Williams k 35 bodům a devíti asistencím, Kevin Love přidal 25 bodů a 10 doskoků.

Heat vedl Tyler Johnson s 24 body, Hassan Whiteside k 23 bodům přidal 18 doskoků. Miami si udrželo šanci na play off, na 9. místě má stejnou bilanci 40-41 jako Chicago. Jistotu postupu zatím nemá ani sedmá Indiana (41-40). Indiana v úterý zdolala Philadelphii 120:111, Chicago rozstřílelo Orlando rozdílem 47 bodů 122:75.

Již jistí vítězové základní části Golden State prohráli 99:105 s Utahem, jenž ukončil po 14 výhrách jejich úspěšnou sérii. Trenér Warriors Steve Kerr šetřil v závěru zápasu s vidinou víkendového začátku play off téměř všechny hvězdy a Jazz toho využili k první výhře v Oaklandu od dubna 2013.

Výsledky NBA:

Boston - Brooklyn 114:105, Chicago - Orlando 122:75, Detroit - Washington 101:105 (za hosty Satoranský 11 bodů, 3 asistence), Golden State - Utah 99:105, LA Clippers - Houston 125:96, Miami - Cleveland 124:121 po prodl., Milwaukee - Charlotte 89:79, Philadelphia - Indiana 111:120, Portland - San Antonio 99:98.

12. Sacramento 80 31 49 38,8
13. Minnesota 80 31 49 38,8
14. LA Lakers 80 25 55 31,3
15. Phoenix 81 24 57 29,6

Poznámka: Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy s označením "y" vyhrály divizi, "z" znamená vítězství v konferenci.