Hornets měli zaděláno na ostudu, k obratu jim pomohl proslov trenéra

22. 3. 2016 7:45
Basketbalisté Charlotte dali v úvodní čtvrtině pondělního zápasu NBA pouhých sedm bodů, přesto dokázali proti favoritům ze San Antonia smazat třiadvacetibodové manko a zvítězit 91:88. Uspěli i díky netradičnímu proslovu trenéra.
Courtney Lee
Courtney Lee | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Charlotte dali v úvodní čtvrtině pondělního zápasu NBA pouhých sedm bodů, přesto dokázali proti favoritům ze San Antonia smazat třiadvacetibodové manko a zvítězit 91:88. K překvapivé výhře je dovedl autor 29 bodů Jeremy Lin.

Sedm bodů v první čtvrtině je sezonní minimum. Po jedenácti vteřinách druhé čtvrtiny Hornets inkasovali další koš, prohrávali 7:30 a jejich trenér Steve Clifford si vzal oddechový čas. Zvolil při něm netradiční proslov.

"Prosím vás, snažte se trochu! Vím, že všichni vyděláváte víc než já, že mě můžete nechat vyhodit, ale fakt vás prosím," prohlásil Clifford. Jeho slova zabrala, Hornets vyhráli všechny tři zbylé čtvrtiny.

V poslední části zazářil Lin, který v ní nastřílel patnáct ze svých 29 bodů. Navíc 48 sekund před koncem trefil těžkou střelu, kterou poslal domácí tým do vedení 89:88. Spurs poprvé od roku 1997 ztratili tak vysoký náskok.

Mistři po porážce zabrali

Po sobotní prohře se San Antoniem zabrali Golden State Warriors. Obhájci titulu si poradili s Minnesotou 109:104. Draymond Green k jejich výhře přispěl 24 body, Stephen Curry přidal 19 bodů a 11 asistencí. Timberwolves vedl s 25 body Andrew Wiggins.

Ve Východní konferenci se daří hráčům Washingtonu, kteří zvítězili v Atlantě 117:102 a připsali si pátou výhru v řadě. Wizards se na desátém místě blíží k devátému Detroitu i osmému Chicagu.

Právě Pistons i Bulls si v pondělí připsali také cenné výhry. Detroitští Pistons udolali Milwaukee 92:91 díky úspěšnému dopichu Andreho Drummonda dvě sekundy před koncem. Chicago prohrávalo se Sacramentem v poslední čtvrtině o pět bodů, ale i díky desetibodové šňůře nakonec vyhrálo 109:102.

Výsledky NBA:

Atlanta - Washington 102:117, Boston - Orlando 107:96, Charlotte - San Antonio 91:88, Chicago - Sacramento 109:102, Cleveland - Denver 124:91, Detroit - Milwaukee 92:91, Indiana - Philadelphia 91:75, Minnesota - Golden State 104:109, Phoenix - Memphis 97:103.

4. Denver 71 29 42 40,8
5. Minnesota 70 22 48 31,4