reklama

Vzali mu chodidlo. Ještě jedna operace a Tipsarevič končí

Janko Tipsarevič. Janko Tipsarevič. autor: Reuters
Sedmnáct dlouhých měsíců bez tenisu skončilo pro Janka Tipsareviče tento týden na antuce v americkém Houstonu.

Praha - Sedmnáct dlouhých měsíců bez tenisu skončilo pro Janka Tipsareviče tento týden na antuce v americkém Houstonu. Srbský tenista se sice s turnajem rozloučil hned po svém druhém zápase, když nestačil na Kolumbijce Santiaga Giralda, jeho výpověď po utkání ale musela vyznít veskrze optimisticky.

Tipsarevič poděkoval fanouškům

"Ano, ta porážka je zklamáním. Ale když se podívám zpět, kde jsem byl před pár měsíci a nevěděl, jestli vůbec budu ještě někdy hrát, jsem extrémně vděčný. Děkuju všem za podporu," napsal bývalý osmý hráč světa na sociální sítě.

Tipsarevič prožil drama se šťastným koncem. Po dvou operacích se alespoň prozatím zbavil nádoru v noze a zažil vytoužený návrat na kurty. Stále ale nemá vyhráno. Lékaři mu sdělili krutý verdikt: pokud se nádor vrátí ještě jednou, se sportem je konec.

"Můj život nebude v ohrožení, ale tenis už nebudu moci hrát. Třetí operace není možná," obeznámil své fanoušky rodák z Bělehradu. A svěřil se s bolestivými detaily svého v tuto chvíli úspěšného boje.

"V podstatě mi při druhé operaci vzali osmdesát procent chodidla. Proto všechno trvalo tak dlouho," řekl vítěz čtyř turnajů ATP ve dvouhře a šampion Davis Cupu z roku 2010.

Nádor se může vrátit: Je to hrozný pocit

Třicetiletý Tipsarevič začal mít problémy s patou už před dvěma lety na Australian Open. I vinou zdravotních potíží pak prožil nejhorší sezonu za poslední tři roky. Od října 2013 se pak se na kurtech neobjevil. Lékaři mu v levé noze odhalili nezhoubný. První operace nepomohla.

Srbovi potíže se znovu zhoršily, při chůzi dokonce musel používat berle. Nádor se vrátil a lékaři v německém Frankfurtu provedli druhý zákrok.

"Bohužel se mi u jizvy udělal další nádor měkkých tkání, pevně doufám, že teď už to bude dobré. Nejhorší u této nemoci je, že nemá konce. Může se vracet, takže jsem pořád v nejistotě. Je to hrozný pocit," řekl nedávno Tipsarevič.

Speciální vzkaz díků poslal po svém návratu na kurty Novaku Djokovičovi, s nímž na konci března v Miami absolvoval první ostrý zápas ve čtyřhře. "Novak mě celou dobu velice podporoval, strašně moc si toho vážím. On pro mě znamená opravdu hodně. Gratuluji mu k výsledkům, které má na začátku roku, je to skutečný šampion a král," řekl srbskému tisku tenista doufající v úspěšný comeback.

reklama