reklama

Vzbudil se po 11 letech: Federer toho vyhrál tolik? To je vtip?

Fanoušek Federera se probral z kómatu po 11 letech. A nestačil se divit. Fanoušek Federera se probral z kómatu po 11 letech. A nestačil se divit. autor: Reuters
Svět tenisu se dojímá nad neuvěřitelným příběhem fanouška, který se po jedenácti dlouhých letech probudil z kómatu. Španěl Jesus Aparicio po probuzení nevěřil, že jeho idol Roger Federer vyhrál sedmnáct grandslamových titulů. A Novaka Djokoviče vůbec neznal.

Praha - Neuvěřitelný příběh mladého nadšeného fanouška postiženého obrovskou životní tragédií dojímá svět tenisu. Španěl Jesus Aparicio, velký obdivovatel tehdy teprve třiadvacetiletého čtyřnásobného grandslamového šampiona Rogera Federera, slavil v prosinci 2004 s přáteli své devatenáctiny.

Po oslavě ale spadlo jejich auto po srážce s jiným do propasti a Jesus upadl do dlouhého bezvědomí. Jeho kóma trvalo bezmála jedenáct let.

Probudil se naprosto neočekávaně letos 27. srpna. A postupem času začal zjišťovat novinky ve světě, který za dobu jeho vynucené nepřítomnosti doznal výrazných změn. Velký zájem projevil i o čerstvé zprávy ze světa milovaného tenisu.

Nečekal, že toho Federer vyhraje tolik

"Zeptat se na Federera mi potom přišlo do hlavy jako blesk. Předpokládal jsem ale, že už dávno ukončil kariéru," popsal Aparicio ve španělských médiích. To se ale pořádně spletl.

"Jakmile jsem se dozvěděl, že i ve čtyřiatřiceti letech hraje a navrch je světovou dvojkou i sedmnáctinásobným grandslamovým šampionem, musel jsem si dát hlavu do dlaní. Myslel jsem si, že to je vtip,“ uvedl dnes stále ještě mladý devětadvacetiletý muž.

Jesusovi Švýcarova hra učarovala už na začátku jeho kariéry. Federera si pamatoval jako čtyřnásobného vítěze grandslamu. Věděl jsem, že je skvělý. Nikdy bych ale nepomyslel, že toho vyhraje tolik,“ nechal se Aparicio slyšet.

Djokoviče vůbec neznal

Muž, který si prý stále detailně pamatuje tvář řidiče protijedoucího auta z osudové nehody, teď chce pokračovat v uskutečnění svého velkého snu. Snu, který měl už jako mladý chlapec, než mu do života zasáhla tragédie. Jesus chce vidět hrát Rogera Federera naživo.

"Musím to stihnout předtím, než odejde do důchodu. Třeba budu u toho, když vyhraje osmnáctý grandslam,“ naplánoval Aparicio. Hned po probuzení sledoval newyorské US Open a fandil Federerovi. Ten ale ve finále podlehl ve čtyřech setech aktuální světové jedničce Novaku Djokovičovi.

Fenomenálního Srba Aparicio vůbec neznal. "On je vážně výborný, překvapilo mě, jak dobře hraje," vysvětlil "znovuzrozený" tenisový fanoušek.

reklama