Vzhůru do bojů o medaile. České florbalistky zdolaly Polsko 10:4 a v semifinále vyzvou Švédky

6. 12. 2017 21:25
České florbalistky porazily ve čtvrtfinále mistrovství světa v Bratislavě Polsko jednoznačně 10:4 a v pátek večer narazí v boji o finále na favorizované obhájkyně titulu Švédky.
Eliška Krupnová vypracovala první dva české góly
Eliška Krupnová vypracovala první dva české góly | Foto: Zlata Vostrá

Bratislava - Tým kouče Miroslava Janovského rozhodl už v první třetině, kterou vyhrál 5:0. Hattrickem se na tom podílela útočnice Nela Kapcová.

Češky, které nastoupily bez zraněné útočnice Ratajové, na rozdíl od duelů ve skupině s Lotyšskem (8:3) a Norskem (8:0) tentokrát naplnily roli jasných favoritek hned v prvním dějství.

Vedení se dočkal český tým v deváté minutě v přesilové hře při vyloučení útočnice Vítkovic Justyny Krzywakové, při kterém se radovala z první trefy na turnaji obránkyně Koníčková. Hned za 36 vteřin se po přihrávce Krupnové dostala do úniku Kapcová a vychutnala si brankářku Szarmachovou.

Kapcová se o chvilku později prosadila znovu, když proměnila přihrávku Čapkové. V 16. minutě se během pouhých 11 vteřin trefily také Mlejnková a Enenkelová, která rovněž vstřelila první branku na šampionátu.

Christianová kapitulovala poprvé v 25. minutě, kdy po chybné rozehrávce Čapkové skórovala Rogalaová. Následně se Češky ubránily při vyloučení Koníčkové a ve 31. minutě upravila na 6:1 Urbánková, která se s 52 trefami vyrovnala v čele historických tabulek české reprezentace Krupnové.

Polky se ale nevzdaly. Ještě ve druhé části se trefila bekhendem Fulaová a po 40 vteřinách závěrečné dvacetiminutovky utekla Raczkowská, která po blafáku do forhendu snížila na rozdíl tří branek. Češky ale žádné drama nepřipustily.

Jiráková s Koníčkovou český tým definitivně uklidnily a na snížení Justyny Krzywakové ještě favoritky zareagovaly dalšími dvěma góly. Kapcová dovršila hattrick a desátou českou branku dala Plášková.

Čtvrtfinále mistrovství světa florbalistek v Bratislavě:

Česko - Polsko 10:4 (5:0, 1:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Koníčková (Krupnová), 10. Kapcová (Krupnová), 12. Kapcová (Čapková), 16. Mlejnková (Plášková), 16. Enenkelová (Kubišová), 31. Urbánková (Plášková), 44. Jiráková (Řepková), 56. Koníčková (Leierová), 56. Kapcová (Řepková), 57. Plášková (Mlejnková) - 25. Rogalaová (Piotrowská), 34. Fulaová (Mareková), 41. Raczkowská (Rogalaová), 56. J. Krzywaková. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 337.

Švédsko - Lotyšsko 21:0 (7:0, 7:0, 7:0)