reklama

WADA prošetří ruské vítěze ze Soči, čtyři šampioni údajně brali steroidy

Byl chybějícím olympijským kruhem v Soči doping? Bývalý funkcionář ruské antidopingové agentury tvrdí, že čtyři zlatí medailisté brali steroidy. Byl chybějícím olympijským kruhem v Soči doping? Bývalý funkcionář ruské antidopingové agentury tvrdí, že čtyři zlatí medailisté brali steroidy. autor: Reuters
Podle bývalého funkcionáře ruské antidopingové agentury Vitalije Stěpanova brali čtyři olympijští vítězové ze Soči anabolické steroidy.

Montreal - Světová antidopingová agentura WADA začne bezodkladně vyšetřovat nová obvinění ruských sportovců z užívání dopingu. Podle bývalého funkcionáře ruské antidopingové agentury Vitalije Stěpanova brali čtyři olympijští vítězové ze Soči anabolické steroidy.

Stěpanov, jenž nyní žije v USA, uvedl v dokumentu televize CBS, že mu o dopingu ruských sportovců řekl bývalý ředitel moskevské antidopingové laboratoře Grigorij Rodčenkov. Ten měl podle něho důkazy o tom, že domácí reprezentanti na hrách v Soči užívali zakázané látky.

Šéf WADA Craig Reedie přiznal, že ho čerstvě zveřejněné informace překvapily. Téma považoval za uzavřené poté, co nezávislá komise WADA vypracovala závěrečnou zprávu o rozšířeném dopingu v ruském sportu. Její členové podle něho hovořili i s Rodčenkovem, o dopingu na hrách v Soči jim ale nic neřekl.

reklama