Wade pomohl Miami 40 body k důležité výhře nad Detroitem

30. 3. 2015 8:52
Dwyane Wade nastřílel v poslední čtvrtině devatenáct ze svých 40 bodů a vydatně tak pomohl basketbalistům Miami k výhře nad Detroitem 109:102.
Dwyane Wade byl hvězdou zápasu
Dwyane Wade byl hvězdou zápasu | Foto: Reuters

Miami - Dwyane Wade nastřílel v poslední čtvrtině devatenáct ze svých 40 bodů a vydatně tak pomohl basketbalistům Miami k výhře nad Detroitem 109:102. Floridský celek zvítězil v NBA v pátém domácím utkání v řadě a upevnil si sedmou pozici ve Východní konferenci.

Wadeův skvělý výkon přišel jen den poté, co mu lékaři tahali tekutinu z namoženého kolena. Pro změnu s problémovými kotníky nastoupil Udonis Haslem, který k výhře přispěl 18 body a 13 doskoky. Heat se v první půli zranili Michael Beasley a Luol Deng, a tak dohrávali pouze se sedmi hráči.

"Máme silnou vůli. Už před zápasem nás bylo málo, pak jsme ztratili další dva, ale prostě musíš dělat to, co musíš," řekl po utkání Wade. Pistons nestačilo 32 bodů a 14 doskoků Andreho Drummonda ani 31 bodů Reggieho Jacksona.

V přímém souboji o poslední postupové místo v Západní konferenci Phoenix podlehl Oklahomě 97:109. Desátí Suns po této porážce ztrácejí na osmé Thunder už čtyři výhry. Přitom si svěřenci Jeffa Hornaceka v nedělním utkání vypracovali dvacetibodový náskok, ale ten se hostům povedlo smazat. Russell Westbrook vedl vítěze s 33 body.

Devátí New Orleans Pelicans porazili Minnesotu 110:88 i díky 28 bodům Anthonyho Davise. Los Angeles Clippers přehráli Boston 119:106, na sedmé výhře v řadě se podílel J. J. Redick 27 body.

NBA:

Boston - LA Clippers 106:119, Brooklyn - LA Lakers 107:99, Cleveland - Philadelphia 87:86, Indiana - Dallas 104:99, Miami - Detroit 109:102, New Orleans - Minnesota 110:88, Phoenix - Oklahoma City 97:109, San Antonio - Memphis 103:89, Washington - Houston 91:99.

4. Denver 74 28 46 37,8
5. Minnesota 73 16 57 21,9

Pacifická divize:

1. z-Golden State 73 60 13 82,2
2. x-LA Clippers 74 49 25 66,2
3. Phoenix 74 38 36 51,4
4. Sacramento 72 26 46 36,1
5. LA Lakers 72 19 53 26,4

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play of, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" jisté vítězství v konferenci.