Washington bez Veselého těsně podlehl Utahu

24. 1. 2013 9:36
Jan veselý při porážce Washingtonu na palubovce Utahu k zápasu nenastoupil.
Kevin Durant musel spolknout porážku Oklahomy na palubovce Golden State
Kevin Durant musel spolknout porážku Oklahomy na palubovce Golden State | Foto: Reuters

New York - Nejlepší tým NBA Oklahoma prohrál ve středečním programu na palubovce Golden State 99:104 a připsal si desátou porážku v sezoně.

Nezabránil tomu ani střelec Kevin Durant, autor 33 bodů a devíti asistencí, naopak právě po jeho chybě v posledních sekundách potvrdil vítězství soupeře Stephen Curry, s 31 body a sedmi asistencemi nejlepší hráč domácích.

Zaváhání Oklahomy, která má na kontě stále nejméně porážek ze všech týmů v soutěži, využilo San Antonio a po výhře 106:102 nad New Orleansem má pro změnu nejvíc vítězství (34). K šestému úspěchu za sebou se Spurs dopracovali i bez nemocného trenéra Gregga Popoviche a zraněného lídra týmu Tima Duncana, jehož ale dokonale nahradil Tiago Splitter. Brazilský reprezentant si zlepšil osobní rekord na 25 bodů, Tony Parker k výhře přispěl 24 body a 13 asistencemi.

Miami vyhrálo až v prodloužení

Miami si upevnilo vedení ve Východní konferenci, ale Toronto udolalo až po prodloužení 123:116. Ve druhé minutě nastavení přitom Raptors vedli 114:110, ale poté přišla jedenáctibodová šňůra domácích Heat a bylo po utkání.

Střelcem zápasu byl Dwyane Wade, jenž dal osm ze svých 35 bodů v prodloužení. V jeho stínu rozhodně nezůstal LeBron James, který si připsal triple double za 31 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. Toronto prohrálo v prodloužení třetí z posledních čtyř utkání.

Tápání Lakers pokračuje

Los Angeles Lakers ani podruhé v sezoně nestačili na Memphis (93:106) a prohráli podesáté z posledních dvanácti zápasů. Další ránu tak utrpěly jejich již tak chabé vyhlídky na postup do play off.

V dresu Lakers nastřílel 29 bodů Kobe Bryant, ale Dwight Howard odstoupil s dvěma body na kontě poté, co si obnovil zranění pravého ramena.

Nejslabší tým ligy Washington podlehl domácímu Utahu 88:92. Jan Veselý opět proseděl celé utkání na lavičce hostů.

Výsledky NBA:

Charlotte - Atlanta 92:104, Chicago - Detroit 85:82, Golden State - Oklahoma City 104:99, Houston - Boston 95:105, Memphis - LA Lakers 106:93, Miami - Toronto 123:116 po prodl., Minnesota - Brooklyn 83:91, Portland - Indiana 100:80, Sacramento - Phoenix 96:106, San Antonio - New Orleans 106:102, Utah - Washington 92:88 (za hosty Veselý nenastoupil).

4. Portland 42 21 21 50,0
5. Minnesota 39 17 22 43,6