Washington hrál v NBA druhé prodloužení po sobě

11. 11. 2013 10:20
Basketbalisté Washingtonu podruhé za sebou hráli v NBA prodloužení, na rozdíl od páteční úspěšné koncovky proti Brooklynu ale Wizards tentokrát v Oklahomě odcházeli zklamaní po prohře 105:106
Russell Westbrook z Washingtonu se tlačí ke koši
Russell Westbrook z Washingtonu se tlačí ke koši | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu podruhé za sebou hráli v NBA prodloužení, na rozdíl od páteční úspěšné koncovky proti Brooklynu ale Wizards tentokrát v Oklahomě odcházeli zklamaní po prohře 105:106. Společné měly oba zápasy to, že do nich stejně jako ve všech předchozích duelech v této sezoně nezasáhl český reprezentant Jan Veselý.

Washington měl zápas na palubovce jednoho z favoritů ligy nadějně rozehraný a ještě necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby vedl o 10 bodů. Pak ale byli vyloučeni domácí Russell Westbrook a pivot Washingtonu Nene za opakovanou vzájemnou strkanici a soupeř vypjatý moment využil k nastartování obratu.

Autor 33 bodů a 13 doskoků Kevin Durant nakonec poslal zápas trojkou 13 sekund před koncem do prodloužení. V závěru nastavení to byl znovu on, kdo dvěma trestnými hody v poslední minutě prodloužení strhl výhru na stranu Thunder. "Ty poslední tři minuty byl jeden z nejlepších výkonů, jaké jsem kdy od nás viděl," řekl Durant.

Wizards nevyužili dvě šance na vítězství - na konci normální hrací doby neuspěl nejlepší střelec utkání Bradley Beal, jenž si zlepšil osobní rekord na 34 bodů, a v závěru prodloužení se neprosadil John Wall.

V Západní konferenci je před Oklahomou jen San Antonio, které odehrálo o zápas víc a v neděli deklasovalo New York 120:89. Spurs se povedla pomsta za minulou sezonu, v níž oba vzájemné zápasy prohráli. Knicks inkasovali v této sezoně už třetí porážku za sebou na domácím hřišti. "Dnes jsme nebojovali. To je prostě neodpustitelné," řekl domácí trenér Mike Woodson.

Minnesota prohrála s Los Angeles Lakers 22 zápasů za sebou, v neděli ale tuto aktuálně nejdelší sérii mezi týmy NBA ukončila výhrou 113:90 na palubovce soupeřce. Hosté si k tomu pomohli klubovým rekordem v první čtvrtině, v níž nasázeli 47 bodů a vypracovali si vedení o 28 bodů. Rozehrávač Ricky Rubio dosáhl podruhé v kariéře na triple double, nashromáždil 12 bodů, 14 asistencí a 10 doskoků.

NBA:

LA Lakers - Minnesota 90:113, New York - San Antonio 89:120, Oklahoma City - Washington 106:105 po prodl., Phoenix - New Orleans 101:94.

1. Oklahoma City 6 5 1 83,3
2. Minnesota 7 5 2 71,4