Washington jasně porazil Knicks. Satoranský střílel bezchybně, skončil ale v minusových číslech

18. 11. 2016 7:13
Washington Wizards v NBA zabral a proti New York Knicks si připsal třetí výhru v sezoně. Byl u toho i český hráč Tomáš Satoranský, který dostal příležitost na sedmnáct a půl minuty. Oba své střelecké pokusy proměnil, a palubovku tak opustil se čtyřmi body. K nim přidal ještě čtyři asistence, ve statistice plus minus ale zapsal negativních -13. Washington převzal vedení v půlce první čtvrtiny a zbytek utkání jasně ovládl, v jednu chvíli měl náskok dokonce 27 bodů. Nakonec zvítězil 119:112.
Třetí výhru v sezoně získali basketbalisté Washingtonu proti newyorským Knicks.
Třetí výhru v sezoně získali basketbalisté Washingtonu proti newyorským Knicks. | Foto: ČTK

Washington – Basketbalisté Washingtonu přerušili v NBA sérii tří porážek a připsali si třetí výhru v sezoně. Na domácí palubovce porazili New York Knicks 119:112. Český reprezentant Tomáš Satoranský si za 17,5 minuty hry připsal čtyři body, stejný počet asistencí a jeden doskok. Nejlepším střelcem vítězů byl John Wall s 23 body, hosty vedl s 27 body Derrick Rose.

Po třízápasové absenci se do základní sestavy Wizards vrátil Breadley Beal. Domácí kouč Scott Brooks po středeční porážce ve Philadelphii poprvé v tomto ročníku nešetřil ve druhém zápase ve dvou dnech svoji největší hvězdu kapitána Walla. Satoranský tak začal na lavičce.

"Naše základní pětka odvedla kus práce tím, jak zápas začala a pak i odehrála třetí čtvrtinu. Díky tomu jsme si vybudovali náskok až o 27 bodů. A tuhle výhodu jsme pak už víceméně udrželi do konce zápasu a pohlídali si výhru," řekl Satoranský, který proměnil obě své střely, k nimž se v zápase odhodlal.

V domácím dresu nastřílelo hned pět hráčů dvouciferný počet bodů. Wall k 23 bodům přidal 11 asistencí, Otto Porter dal 21 bodů a Beal skončil na osmnácti. Na druhé straně Rosea podpořil 19 body Carmelo Anthony, ale trápil se zpoza trojkového oblouku: z osmi pokusů proměnil jediný.

"Zápas jsme skvěle zvládli především v obraně, protože jsme celých 48 minut dokázali být agresivní a aktivní. Po minulé porážce ve Philadelphii jsme ale zahráli výborně i v útoku, kde jsme se dokázali dostat k našim akcím. Celý tým si přihrával, až vyhledal volné střely," konstatoval pětadvacetiletý český rozehrávač alternující opět i na křídle.

Třetí triple double v sezoně zaznamenal James Harden díky 26 bodům, 12 doskokům a 14 asistencím a dovedl Houston k výhře 126:109 nad Portlandem. Hráči Miami Heat si poradili s Millwaukee 96:73 díky závěrečné bodové sérii 25:4. Andrew Wiggins pomohl Minnesotě 35 body a 10 doskoky porazit Philadelphii 110:86.

NBA:

Houston - Portland 126:109, Miami - Milwaukee 96:73, Minnesota - Philadelphia 110:86, Utah - Chicago 77:85, Washington - New York 119:112 (za domácí Satoranský 4 body, 4 asistence, 1 doskok).