Washington po třech výhrách prohrál s Brooklynem, Satoranský si připsal čtyři body

17. 11. 2018 8:13
Po desáté prohře v sezoně z 15 zápasů Wizards zůstávají na jedenácté příčce Východní konference.
Wizards versus Nets
Wizards versus Nets | Foto: Reuters

Basketbalisté Washingtonu v NBA po třech výhrách v řadě opět zaváhali a doma po nevydařené druhé půli podlehli Brooklynu 104:115. Tomáš Satoranský odehrál jedenáct minut a připsal si čtyři body a po jednom doskoku a asistenci.

Washington vedl téměř celou první půli, i když maximálně o šest bodů. Jenže ve třetí čtvrtině dovolil soupeři odskočit na rozdíl 15 bodů a do utkání už se nedokázal vrátit.

Wizards nevyužili toho, že pod košem dominoval Dwight Howard a zaznamenal 25 bodů a 17 doskoků, v poslední čtvrtině se ale vyfauloval. Dalších 20 bodů přidal Bradley Beal. Brooklyn táhli D'Angelo Russell a Spencer Dinwiddie, kteří se podělili o 48 bodů. Washingtonu se nedařila střelba z dálky, když proměnil jen tři z 18 pokusů.

"Soupeř byl mnohem agresivnější v obraně i útoku. Nutili nás ke ztrátám a těžkým střelám. Navíc my je nedokázali bránit. Nešla nám obrana jeden na jednoho. Nedokázali jsme zůstat mezi nimi a košem, což pro ně znamenalo mnoho snadných bodů. Dělali si vlastně, co chtěli," prohlásil Beal.

Boston udolal doma Toronto 123:116 po prodloužení a to zásluhou Kyrieho Irvinga, který předvedl svůj nejlepší výkon v sezoně a zaznamenal 43 bodů a 11 asistencí. Raptors tak prohráli potřetí za sebou poté, co do sezony vstoupili s bilancí 12:1.

Také Anthony Davis z New Orleans nastřílel 43 bodů, k tomu přidal 17 doskoků a dovedl Pelikány k výhře 129:124 nad New Yorkem. Jeho tým ale přišel o rozehrávače Elfrida Paytona, který se vrátil po osmizápasové pauze zaviněné zraněním kotníku, avšak po osmi minutách na hřišti si zlomil malíček na ruce a musel znovu odstoupit.

Philadelphia při domácí premiéře nové posily Jimmyho Butlera porazila Utah 113:107. Butler k tomu přispěl 28 body a byl nejlepším střelcem Sixers. Utahu nepomohlo ani 31 bodů Donovana Mitchella. Philadelphia od minulé sezony neprohrála doma už 18 utkání v řadě.

Milwaukee předvedlo skvělý druhý poločas, do něhož šlo s mankem 18 bodů, ale nakonec přehrálo Chicago 123:104. Třetí čtvrtinu Bucks vyhráli 46:17. Janis Adetokunbo si za vítěze připsal 23 bodů a 13 doskoků. Eric Bledsoe dal 25 bodů.

Nováček Jaren Jackson Jr. si vylepšil své maximum v NBA a 27 body dovedl Memphis k výhře 112:104 nad Sacramentem.

NBA: Boston - Toronto 123:116 po prodl., Indiana - Miami 99:91, Memphis - Sacramento 112:104, Milwaukee - Chicago 123:104, Minnesota - Portland 112:96, New Orleans - New York 129:124, Philadelphia - Utah 113:107, Washington - Brooklyn 104:115 (za domácí Satoranský 4 body, doskok a asistence).