Washington se Satoranským po pěti zápasech narazil. Nestačil na Minnesotu

14. 3. 2017 9:38
Basketbalisté Washingtonu po sérii pěti vítězství prohráli v NBA na palubovce Minnesoty 104:119. Tomáš Satoranský odehrál necelých pět minut a stihl dát dva body.
John Wall sice nastřílel za Washington 27 bodů, ale ani to na vítězství nad Minnesotou nestačilo | Foto: Reuters

New York -  Wizards našli přemožitele až v posledním utkání pětizápasového tripu po hřištích soupeřů ze Západní konference.

Hosté v zápase ani jednou nevedli. Hru soupeře skvěle řídil španělský rozehrávač Ricky Rubio, který jen v první čtvrtině rozebral washingtonskou obranu deseti asistencemi. Nakonec vylepšil vlastní klubový rekord 19 finálními přihrávkami a přidal 22 bodů.

"Někdy vidíte věci trochu jinak a jde to snadněji. V první čtvrtině to tak skutečně bylo. Snažil jsem se určovat tempo a být agresivní," řekl Rubio. "Skoro bez pomoci nám tenhle zápas sám vyhrál. Na nás jen bylo každou jeho pobídku proměnit," vyzdvihl výkon spoluhráče Karl-Anthony Towns, který byl dalším strůjcem vítězství s 39 body a 13 doskoky.

Za Washington nastřílel 27 bodů John Wall, 20 přidal Bradley Beal, ale při pobytu základní pětky na hřišti tentokrát Wizards hodně prohrávali. Satoranský nastoupil v úvodu druhé čtvrtiny a prosadil se košem s faulem v rychlém protiútoku, následný trestný hod však neproměnil. Po necelých čtyřech minutách českého reprezentanta trenér Scott Brooks stáhl ze hry a vrátil ho na hřiště až v poslední minutě zápasu za rozhodnutého stavu.

"Byli jsme připraveni dotáhnout ten trip na 5-0. Jenže nám to nešlo a nehráli jsme dobře defenzivně," konstatoval Wall.

Výsledky NBA

Charlotte - Chicago 109:115, Denver - LA Lakers 129:101, Memphis - Milwaukee 113:93, Minnesota - Washington 119:104 (za hosty Satoranský 2 body), Sacramento - Orlando 120:115, San Antonio - Atlanta 107:99, Toronto - Dallas 100:78, Utah - LA Clippers 114:108.

4. Portland 65 29 36 44,6
5. Minnesota 66 28 38 42,4

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.