Washington se Satoranským zastavil v NBA rozjetou Philadelphii, ukončil jí šňůru sedmi vítězství

26. 2. 2018 8:26
Český basketbalista nastřádal deset asistencí, jen o jednu zůstal za svým rekordem.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu porazili v nedělním utkání NBA Philadelphii 109:94 a ukončili její sérii sedmi vítězství. Tomáš Satoranský k tomu přispěl sedmi body a deseti asistencemi, kterých dohromady celý domácí tým nasbíral 35.

Hráči Sixers drželi ve Washingtonu krok pouze v úvodní čtvrtině. Druhou prohráli 20:37 a zápas už nezdramatizovali. Týmově hrající Wizards střelecky vedl Bradley Beal s 24 body, Otto Porter dal o jeden méně. Za hosty si připsal 25 bodů a 10 doskoků Joel Embiid, rozehrávač Ben Simmons přidal 16 bodů a po osmi doskocích i asistencí.

Washington vyhrál podeváté z posledních 12 utkání, v nichž nenastoupil zraněný kapitán John Wall. Pro Satoranského bylo deset asistencí druhým nejlepším výkonem zámořské kariéry, maximum má o jednu nahrávku lepší.

San Antonio nečekaně jasně vyhrálo v Clevelandu 110:94. Sedm hráčů Spurs skórovalo dvojciferně, přičemž LaMarcus Aldridge nastřílel 27 a Danny Green 22 bodů. Domácím nestačil výkon LeBrona Jamese, který nasbíral 33 bodů, 13 doskoků a 9 asistencí.

Lídři ligy z Houstonu přestříleli Denver 119:114. Rockets ani jednou neprohrávali, ale až do konce neměli nic jistého. K výhře jim pomohlo 41 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí Jamese Hardena. Chris Paul přidal 23 bodů.

New Orleans dohnalo osmnáctibodový náskok Milwaukee a vyhrálo na jeho hřišti 123:121 po prodloužení. Jrue Holiday k výhře přispěl 36 body.

Výsledky NBA:

Washington - Philadelphia 109:94 (za domácí Satoranský 7 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků), Charlotte - Detroit 114:98, Cleveland - San Antonio 94:110, Denver - Houston 114:119, Milwaukee - New Orleans 121:123 po prodl.