Washington přehrál lídra Jihovýchodní divize z Charlotte, Satoranský opět do hry nezasáhl

15. 12. 2016 7:47
Washington doma porazil Charlotte o tři body 109:106. U vítězství nad lídrem Jihovýchodní divize znovu chyběl Tomáš Satoranský.
Kouč Washingtonu Scott Brooks znovu Satoranského nenasadil
Kouč Washingtonu Scott Brooks znovu Satoranského nenasadil | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu v domácím utkání NBA porazili lídra Jihovýchodní divize Charlotte 109:106 a vybojovali desátou výhru v sezoně. Český reprezentant Tomáš Satoranský šanci opět nedostal a popáté v řadě sledoval spoluhráče jen z lavičky náhradníků Wizards.

Úvodní dvě čtvrtiny domácí hráči na Charlotte nestačili, ale ve třetí části vývoj otočili a to díky 38 bodům, zatímco Hornets dali jen 23. V poslední čtvrtině se sice hosté dostali několikrát na dostřel, dvoubodový rozdíl ale smazat nedokázali a prohráli potřetí za sebou.

V závěru tým Wizards podržel kapitán John Wall, který v posledních 70 sekundách dal pět ze svých 25 celkových bodů. Připsal si i deset asistencí a sedm zisků. Na kontě už má zisků dohromady 763, čímž vytvořil nový klubový rekord.

"Je to skvělé a obrovská čest," řekl Wall. Kolik zisků v průběhu středečního utkání nasbíral, neměl tušení. "Kdybych to věděl, pokusil bych se jich mít deset. Devět jsem jich totiž nasbíral v jednom zápase v mé nováčkovské sezoně," řekl a znovu se zamyslel: "Ale to není konec, čeká mě tu snad ještě spousta sezon."

Bradley Beal přidal 20 bodů a osobní maximum si vylepšil devíti asistencemi. Polský pivot Marcin Gortat si zapsal 16 bodů a 12 doskoků. Do hry se kromě základní pětky, v níž chyběl zraněný Markieff Morris, dostali pouze čtyři náhradníci a Satoranský mezi nimi opět nebyl. Washington je v tabulce Východní konference jedenáctý.

Obhájce titulu Cleveland bez největších hvězd LeBrona Jamese, Kyrieho Irvinga a Kevina Lovea nestačil na Memphis a podlehl 85:93. Trio opor dostalo volno a zůstalo doma. Zaváhání Cavaliers přivítalo Toronto, které se úřadujícím šampionům a lídrům Východu vyrovnalo v počtu vítězství díky čtvrté výhře v řadě a to nad Philadelphií 123:114. DeMar DeRozan se postaral o 31 bodů, Kyle Lowry přispěl 20.

Houston protáhl sérii bez porážky už na osm zápasů, když přestřílel Sacramento 132:98. James Harden táhl Rockets pátým triple doublem sezony (15 bodů, 14 asistencí, 11 doskoků), který nasbíral za pouhé tři čtvrtiny. Do té poslední už nezasáhl. Díky 14. triple doublu v kariéře navíc vyrovnal klubový rekord legendárního Hakeema Olajuwona.

Aktuálně druhý nejúspěšnější tým ligy San Antonio si vylepšilo bilanci na 20-5 výhrou 108:101 nad Bostonem.

NBA:

Brooklyn - LA Lakers 107:97, Dallas - Detroit 85:95, Houston - Sacramento 132:98, Memphis - Cleveland 93:85, Miami - Indiana 95:89, Orlando - LA Clippers 108:113, Philadelphia - Toronto 114:123, San Antonio - Boston 108:101, Utah - Oklahoma City 109:89, Washington - Charlotte 109:106.

4. Denver 25 9 16 36,0
5. Minnesota 25 7 18 28,0