Washington v NBA znovu porazil Detroit

31. 12. 2013 8:30
Basketbalisté Washingtonu porazili podruhé ve třech dnech Detroit. Jediný Čech v NBA Jan Veselý si při výhře 106:99 zahrál jen šest minut a 28 sekund, v zápase nevystřelil na koš, doskočil jeden míč.
Jan Veselý přispěl k výhře Wizards jedním úspěšným doskokem.
Jan Veselý přispěl k výhře Wizards jedním úspěšným doskokem. | Foto: ČTK

New York Basketbalisté Washingtonu porazili podruhé ve třech dnech Detroit. Jediný Čech v NBA Jan Veselý si při výhře 106:99 zahrál jen šest minut a 28 sekund, v zápase nevystřelil na koš, doskočil jeden míč a dvakrát fauloval.

Nejlepším střelcem utkání byl jeho spoluhráč John Wall, který dal 29 bodů. Washington ještě ke konci třetí části prohrával o 12 bodů, ale po třech minutách poslední čtvrtiny už vedl 89:87.

Wall se posedmé v řadě dostal přes dvacetibodovou hranici, ale stejně jako celá základní pětka Wizards se ocitl v záporných číslech při hodnocení plus/minus. Náhradníci Washingtonu však přehráli domácí lavičku 35:13.

Portland podruhé nezvládl koncovku

Basketbalisté New Orleans porazili 110:108 Portland, kterému podruhé za sebou nevyšla dramatická koncovka. Blazers prohráli v sobotu s Miami po trojce Chrise Boshe v poslední vteřině.

Tentokrát je zarmoutil Tyreke Evans, který dvoubodovou střelou 1,2 sekundy před koncem zařídil vítězství New Orleans 110:108. Pelicans vedl s 31 body a 13 asistencemi Jrue Holiday. Za Portland nastřílel 29 bodů Damian Lillard.

LeBron James oslavil 29. narozeniny návratem do sestavy po problémech s třísly a 26 body pomohl Miami k vítězství 97:94 na hřišti Denveru. Nuggets prohráli již posedmé v řadě. Ze sestavy Heat v průběhu zápasu vypadli zranění Dwyane Wade a Norris Cole.

Dallas vyhrál koncovku v Minnesotě

Shawn Marion 32 body přispěl k výhře Dallasu nad Minnesotou 100:98. Marion navíc zablokoval pokus Kevina Lovea o vyrovnání v poslední vteřině zápasu. Love, jenž byl s 36 body nejlepším střelcem utkání, se marně dožadoval odpískání faulu.

Skvělou formu potvrdili hráči Phoenixu, kteří zvítězili na hřišti Los Angeles Clippers 107:88.

Výborným výkonem k desáté výhře Suns z posledních 12 utkání přispěl Goran Dragič, kterému stačily tři čtvrtiny k 26 bodům. Clippers, kteří prohrávali až o 29 bodů, mají v čele Pacifické divize náskok už jen půl zápasu právě před Phoenixem.

Denver - Miami 94:97, Detroit - Washington 99:106 (za hosty Veselý 1 doskok), LA Clippers - Phoenix 88:107, Memphis - Chicago 91:95, Minnesota - Dallas 98:100, New Orleans - Portland 110:108, Utah - Charlotte 83:80.

2. Portland 31 24 7 77,4
3. Minnesota 31 15 16 48,4