Washington v troskách. Veselý prožil největší debakl sezony

22. 12. 2012 9:27
Tým Jana Veselého utrpěl v NBA na palubovce Detroitu největší debakl dosavadní sezony. Oslabení hosté o další dva marody nastříleli jen 68 bodů, z toho český basketbalista Veselý šest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Tým Jana Veselého Washington utrpěl v NBA na palubovce Detroitu největší debakl dosavadní sezony. Oslabení hosté o další dva marody nastříleli jen 68 bodů, z toho český basketbalista Veselý šest, a podlehli 68:100.

Kouč by se nevydržel dívat ani pět minut

"Omlouvám se našim majitelům i fanouškům doma, kteří se na tenhle zápas dívali a jestli vydrželi až do konce. Já osobně bych to po pěti minutách vypnul," prohlásil trenér Washingtonu Randy Wittman. Nejhorší klub ligy prohrál pošesté za sebou, naopak Detroit se po stejně dlouhé sérii dočkal vítězství.

Vedle dlouhodobě zraněných Johna Walla, Trevora Bookera, A. J. Price a Trevora Arizy nenastoupili v dresu Wizards ani zkušený pivot Nené a nováček Bradley Beal. Jejich absence dala Veselému více prostoru, odehrál 26 minut, jenže z devíti střel proměnil jen tři a ze dvou šestek ani jednu.

Čtyři vyloučení hráči v New Yorku

Divoký zápas se v pátek odehrál v New Yorku, kam přijelo Chicago. Domácí padli 106:110 a diváci viděli hned čtyři vyloučené hráče. Z týmu Knicks skončil předčasně hvězdný Carmelo Anthony i trenér Mike Woodson pro dvě technické chyby, po srážce a následné hádce museli ze hřiště také domácí pivot Tyson Chandler a chicagský Joakim Noah.

New York nastřílel v poslední čtvrtině po velké stíhací jízdě 45 bodů, jenže druhou prohru v sezoně ve své Madison Square Garden i druhou s týmem Bulls neodvrátil. Anthony a z týmu vítězů Luol Deng dali shodně po 29 bodech.

V pátečním programu jejich střelecký výkon předčil pouze Paul Pierce z Bostonu, jenže 35 body porážku s Milwaukee po prodloužení (94:99) neodvrátil. V řádné hrací době Pierce zachránil alespoň domácím prodloužení, protože dvě a půl sekundy před koncem proměnil tříbodový pokus.

Výsledky NBA:

Detroit - Washington 100:68 (za hosty Veselý 6 bodů), Boston - Milwaukee 94:99 po prodl., Cleveland - Indiana 89:99, Golden State - Charlotte 115:100, LA Clippers - Sacramento 97:85, Memphis - Dallas 92:82, New York - Chicago 106:110, Philadelphia - Atlanta 99:80, San Antonio - New Orleans 99:94, Toronto - Orlando 93:90.

1. Oklahoma City 26 21 5 80,8
2. Minnesota 24 13 11 54,2