Weiratherová vyhrála v Ga-Pa první sjezd SP v kariéře

7. 3. 2015 14:29
Tina Weiratherová.
Tina Weiratherová. | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Předposlední sjezd sezony Světového poháru vyhrála v Garmisch-Partenkirchenu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Česká lyžařka Klára Křížová svou jízdu nedokončila.

Pětadvacetiletá Weiratherová si připsala po dvou triumfech v super-G a jednom v obřím slalomu první vítězství v kariéře ve sjezdu. Dcera bývalých mistrů světa Hartiho Weirathera a Hanni Wenzelové vyhrála zásluhou téměř dokonalé jízdy s náskokem 51 setin před Annou Fenningerovou.

Rakušanka díky druhému místu opět o něco zdramatizovala situaci v celkovém pořadí Světového poháru. Úřadující držitelka velkého glóbu stáhla dalších 20 bodů na vedoucí ženu seriálu Tinu Mazeovou. Slovinka dnes byla s odstupem 91 setin třetí a Fenningerová za ní zaostává sedm závodů před koncem už jen o 24 bodů.

"Na takový souboj člověk ani nepotřebuje extra motivaci. Bude to asi těsné až do konce," uvedla dvojnásobná mistryně světa z Beaver Creeku Fenningerová, jež byla spokojena navzdory tomu, že skončila její série čtyř vítězných závodů za sebou.

Mazeová nehází flintu do žita

"Anna teď jezdí hodně dobře, ale budu bojovat až do konce. Sil mám dost. Trénovala jsem celé léto, abych vydržela až do finále v Méribelu," ujistila Mazeová, vítězka SP z roku 2013.

Fenningerová se zároveň udržela ve hře o zisk malého glóbu za sjezd. K tomu má navzdory dnešnímu sedmému místu stále nejblíže Američanka Lindsey Vonnová, jež bude ve finále SP v Méribelu hájit náskok 35 bodů. "Hodně ho chci. Moc by pro mě po těch dvou operacích znamenal," uvedla Vonnová, jež může sjezd ovládnout už posedmé.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - sjezd: 1. Weiratherová (Licht.) 1:40,94, 2. Fenningerová (Rak.) -0,51, 3. Mazeová (Slovin.) -0,91, 4. Hospová (Rak.) -0,94, 5. Štuhecová (Slovin.) -1,06, 6. N. Fanchiniová (It.) -1,27, 7. Vonnová (USA) -1,40, 8. Gutová -1,51, 9. Gisinová (obě Švýc.) -1,61, 10. Görglová (Rak.) -1,68, ...Křížová (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 7 z 8 závodů): 1. Vonnová 402, 2. Fenningerová 367, 3. Mazeová 306, 4. Rebensburgová (Něm.) 269, 5. Gutová 260, 6. Görglová 257.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 32 závodů): 1. Mazeová 1205, 2. Fenningerová 1181, 3. Shiffrinová (USA) 750, 4. Vonnová 742, 5. Zettelová (Rak.) 586, 6. Rebensburgová 573, ...23. Strachová 271, 92. Křížová 19, 103. Dubovská 9, 113. Pauláthová (všechny ČR) 5.