reklama

Rekordní smlouva v NBA. Hvězdný Westbrook dostane od Oklahomy miliardy

Russel Westbrook (Oklahoma) Russel Westbrook (Oklahoma) autor: Reuters
Hvězdný basketbalista Russell Westbrook podepsal smlouvu, která mu za pět let služeb garantuje 205 milionů dolarů. Vyšší kontrakt zámořská NBA nepamatuje. "Máme nesmírné štěstí, že dres Oklahomy nosí sportovec a osobnost, jako je Russell," řekl viceprezident klubu Sam Presti.

Oklahoma - Nejužitečnější hráč poslední sezony basketbalové NBA Russell Westbrook podepsal novou smlouvu s Oklahomou Thunder do roku 2023. Pětileté prodloužení mu vynese celkem 205 milionů dolarů (asi 4,5 miliardy korun), což je nejvyšší garantovaný kontrakt v historii soutěže.

V nedávné době se spekulovalo o tom, zda osmadvacetiletého rozehrávače nezláká nabídka některého z aspirantů na titul. Ovšem letní příchody posil Paula George a Carmela Anthonyho přesvědčily Westbrooka, aby zůstal v klubu, který ho v roce 2008 do soutěže přivedl jako čtyřku draftu.

Podepsal tak nový kontrakt, který začne platit od příští sezony a v průměru mu vynese 41 milionů dolarů ročně. Překonal tak dosavadní platové maximum NBA, které nedávným prodloužením smlouvy v Houstonu vytvořil James Harden. Ten bude během šesti sezon brát 228 milionů dolarů.

"Máme nesmírné štěstí, že dres Oklahomy nosí sportovec a osobnost, jako je Russell. Pro náš klub měl velký význam během prvního desetiletí existence basketbalu v Oklahomě a teď můžeme hledat další výzvy," řekl viceprezident klubu Sam Presti.

Westbrook v minulé sezoně zaznamenal 42 triple doublů a stal se po legendě Oscarovi Robinsonovi teprve druhým hráčem v historii, který měl triple double i v průměru za celou sezonu, když nasbíral 31,6 bodů, 10,7 doskoků a 10,4 asistence na utkání. Podruhé v kariéře se stal i nejlepším střelcem soutěže.

reklama