reklama

Wilder obdaroval Alabamu. Klička a další obry ale nevyděsil

Video ze závěru zápasu Deontay Wilder vs. Eric Molina
Video ohlédnutí za zápasem Deontay Wider vs. Eric Molina.

Birmingham (USA) – Měla to být jedna z nejjednoznačnějších obhajob titulu mistra světa v těžké váze v historii. Americká boxerská mašina na knockouty Deontay Wilder se v noci na neděli postavila proti krajanovi Eriku Molinovi. S outsiderem 50 ku 1 se ale trápil v ringu devět kol.

Molina, který se ve třiatřiceti letech dostal k velké titulové šanci své kariéry jako slepý k houslím, byl na podlaze ringu v průběhu zápasu celkem čtyřikrát, než ringový duel definitivně ukončil. Právě za svoji odolnost a bojovnost si zasloužil respekt šampiona i ostatních.

Wildera protivník zaskočil

„Na rovinu – překvapil mě. Ale byl to přesně ten typ soupeře, kterého jsem nyní do ringu potřeboval. Chlapa, který se nevzdá a vstane, když může, chlapa, který má srdce bojovníka. To ukázal, fanoušci při prvním zápase o titul mistra světa v Alabamě si přišli na své,“ pronesl devětadvacetiletý Wilder, který si upravil bilanci na 34-0, 33 výher pak dosáhl před limitem.

"Eric Molina imponuje mnoha lidem za to, jak se drží v tomto zápase. Je to velký bojovník,“ napsal na svůj Twitter například slavný Sugar Ray Leonard, první boxer, který si vydělal za kariéru 100 milionů dolarů. "Neskutečné, tohle je zápas, který fanoušci potřebují,“ dodal ex-mistr světa dvou váhových divizí André Berto.

Na druhou stranu – do devátého kola dostala Molinu někdy i taktika, kdy si pomáhal pod tlakem držením provazů a otáčením k soupeři, za což se jinde končí zápasy. A také opatrnost na straně šampiona, který se do ringu vrátil po pěti měsících, co získal titul federace WBC na Kanaďanovi Bermanu Stivernemu. Wilder si v tomto duelu polámal kůstky v pravém zápěstí a dva měsíce nemohl vůbec trénovat.

I přes neslaný a nemastný výkon v duelu, kdy byl ve třetím kole on sám blízko počítání a kdy mu nohy jednoznačně zahrály kozáčka, troufl odpovědět některým svým věrným z rodného státu: "Ten zápas byl to nejmenší, co jsem mohl pro tak velký stát, jakým Alabama je, udělat!“

Molinovi se ale další posmívají

Velkou část příznivců ale svým výkonem zklamal. Dle mnohých se jen ukázalo, že je papírovým šampionem a že hned v další obhajobě proti povinnému vyzývateli Alexandru Povětkinovi z Ruska jeho panování skončí. "Molina byl ve své kariéře už dvakrát knockoutován v prvním kole, o čem mohl tento zápas být?“ rýpl si do Wildera například i sportovní ředitel K2 Promotions bratří Kličků Tom Löffler.

A právě Vladimir Kličko je velký cílem pro amerického knockoutéra přezdívaného "Bronzový Bombarďák“. "Ano, chci se s ním utkat. Ale hlavně si myslím, že on chce duel se mnou. A nejen on. Sice má tři pásy, ale ten nejkrásnější a nejrespektovanější mám já,“ řekl Wilder a poprvé ve svých komentářích mluvil pravdu. WBC je skutečně nejrespektovanější ze všech čtyř top federací a mladší z ukrajinského bratrského dua po tomto titulu hodně prahne.

"Výkon Klička byl proti Bryantu Jenningsovi všelijaký, jen ne dobrý. Všichni to viděli, že tam byly chyby, že tam byly okénka, kterých se dalo využít. A kdo tvrdí, že ne, tak je lhář. Všichni ví, že až nastane správný čas, tak se najde někdo, kdo toho dokáže využít,“ dodal s velkou dávkou sebevědomí Wilder.

Molina měl jen kliku

Proč? Protože to samé se dá říct o jeho výkonu s Molinou. Jen s tím rozdílem, že Jennings si šanci na setkání s Kličkem vybojoval svými výkony, bijec přezdívaný „Drummer Boy“ šikovností manažerů. Pravdou je, v září svá slova ještě činy potvrdit nestihne.

Zatímco on se 26. září utká buďto s Povětkinem, nebo jiným vybraným protivníkem, Kličko se domlouvá na souboji s Britem Tysonem Furym. Dle zákulisních zpráv se před víkendem mluvilo v souvislosti se zářijovým termínem o stadionu Stamford Brigde, domovském to stánku fotbalistů Chelsea. Tuto variantu ale vzápětí rázně vyvrátil portugalský kouč šampionů Premier League José Mourinho.

reklama