Wizards na úvod druhého kola padli s Bostonem. Utah vyřadil Clippers

Aktualizováno 1. 5. 2017 8:28
Basketbalisté Utahu jsou posledním čtvrtfinalistou NBA. Wizards v úvodním zápase druhého kola podlehli Celtics 111:123, Tomáš Satoranský nastoupil za poražené jen na minutu a půl.
Isaiah Thomas
Isaiah Thomas | Foto: Reuters

Boston - Basketbalisté Washingtonu prohráli v Bostonu úvodní zápas čtvrtfinále play off NBA. Přestože po úvodní čtvrtině vedli Wizards o čtrnáct bodů, nakonec nejlepšímu týmu základní části Východní konference podlehli 111:123. Tomáš Satoranský nastoupil za poražené na minutu a půl, zahrál si v závěru obou poločasů.

Utah vyhrál rozhodující sedmý zápas nad Clippers a jsou posledním čtvrtfinalistou. Dramatickou sérii zakončili vítězstvím v Los Angeles 104:91 a radovali se z postupu v play off poprvé od roku 2010. V dalším kole narazí na vítěze základní části Golden State.

Wizards neudrželi náskok 14 bodů

Celky Bostonu i Washingtonu v pátek večer postoupily z prvního kola, v němž shodně odehrály šest zápasů, a po dvou dnech už zahájily čtvrtfinálovou sérii. Mnohem lépe do ní vstoupili hosté, kteří dali úvodních 16 bodů a po první čtvrtině vedli 38:24, ale Celtics pak zahájili impozantní stíhací jízdu.

V poločase ještě vedli Wizards, ale třetí čtvrtinu pak prohráli o dvacet bodů. Ztrátu už hosté nedotáhli, třebaže do závěrečné části zápasu vstoupili devítibodovou šňůrou. Satoranský nastoupil 53 sekund před koncem za stavu 123:111, který se už nezměnil.

Nejlepším střelcem vítězů byl autor 33 bodů Isaiah Thomas, za Washington dal Bradley Beal 27 bodů. Thomas přitom nastoupil den po pohřbu nevlastní sestry Chyny, která zemřela při autonehodě.

Utah prvně výrazně porazil Clippers

Rozhodující zápas série LA Clippers - Utah skončil v neděli nejvyšším bodovým rozdílem, protože všech šest předchozích bylo maximálně o osm bodů. Utah naposledy doma prohrál (93:98), ale v hale Staples Center prakticky po celou dobu vedl.

Tým Jazz se vyrovnal s tím, že jeho klíčový pivot Rudy Gobert kvůli problémům s fauly odehrál jen 13 minut. Nejlepším střelcem byl Gordon Hayward s 26 body, Georgie Hill a Derrick Favors přispěli 17 body. V dresu poražených Clippers se blýskl 24 body a 17 doskoky DeAndre Jordan a dosáhl na sedmý double double v řadě. Jamal Crawford dal jako střídající hráč 20 body, ani on ale konec sezony neodvrátil.