Finále Serena vs. Wozniacká. Pcheng nemohla dýchat a vzdala

Aktualizováno 5. 9. 2014 23:45
Dánská tenistka si zahraje finále grandslamového turnaje podruhé v kariéře.
Pcheng Šuaj semifinále musela vzdát...
Pcheng Šuaj semifinále musela vzdát... | Foto: Reuters

New York - První finalistkou ženské dvouhry na US Open je Caroline Wozniacká. Dánská tenistka postoupila přes nenasazenou Číňanku Pcheng Šuaj, která za stavu 7:6, 4:3 pro Wozniackou vzdala semifinálový zápas. Příčinou byly problémy s dýcháním.

Desátá nasazená Wozniacká si ve finále zahraje proti domácí hvězdě a největší favoritce Sereně Williamsové, která velmi snadno po setech 6:1, 6:3 vyřadila Rusku Jekatěrinu Makarovovou.

Čtyřiadvacetiletá Dánka, někdejší světová jednička, se probojovala do svého druhého grandslamového finále kariéry. Poprvé to bylo v roce 2009 rovněž ve Flushing Meadows. Wozniacká tehdy v souboji o titul podlehla Belgičance Kim Clijstersové.

"Je mi Pcheng moc líto, protože hrála skvěle. Takhle nechce nikdo vyhrát. Snad bude brzy v pořádku," řekla Wozniacká.

Zápas se hrál pod spalujícími paprsky slunce a v každé hře se dlouho bojovalo o každý fiftýn. První set získala nasazená desítka Wozniacká po hodině a šesti minutách v tie-breaku, který vyhrála jasně 7:1.

Ve druhém setu za stavu 4:3 pro Wozniackou a 30:40 při podání Dánky po skoro další hodině hry Číňanka zůstala stát u zadní bariéry kurtu a nemohla se hnout. Plakala bolestí a s dopomocí odešla do šatny na ošetření. Po deseti minutách se vrátila, ale odehrála jen pět míčů a znovu zkolabovala. Klekla si na kurt a vzdala.

Wozniacká obešla síť a došla za čínskou tenistkou. Místo radosti z postupu do finále pak jen smutně přihlížela, jak trpící soupeřku odvážejí do útrob stadionu.