reklama

Z motoráčku konečně šinkanzen: Šafářová zrychlila svoji hru

Lucie Šafářová. Lucie Šafářová. autor: Reuters
Na vyšší rychlostní stupeň přepnula tenistka Lucie Šafářová ve 2. kole grandslamového Wimbledonu.

Londýn - Na vyšší rychlostní stupeň přepnula tenistka Lucie Šafářová ve 2. kole grandslamového Wimbledonu. V pondělním úvodním duelu se cítila zpomalená a málem skončila, tentokrát už na trávě v All England Clubu nedala šanci Hsieh Su-wej z Tchaj-wanu a suverénně zvítězila.

První kolo bylo pro Šafářovou určitým vykřičníkem. "Jo, byla jsem tam taková zpomalená, ale o to víc jsem tomu chtěla teď předejít. Tenis je takový a jsem ráda, že jsem odehrála dobrý zápas," řekl po výhře nad Hsieh Su-wej 6:2, 6:3.

Šafářové došlo, jak blízko byla konci

V pondělním utkání s Američankou Alison Riskeovou už prohrávala 3:6, 4:5 a soupeřka podávala na vítězství, ale Šafářová zápas otočila a vyhrála. Večer po zápase si znovu uvědomila, jak málo chybělo a mohla skončit.

"Alison na mě nastoupila, hrála moc dobře, takže mě tak trochu zaskočila. Ale to byla moje chyba, já bych měla být připravená od začátku. Ta první kola jsou vždycky těžká," řekla.

Na druhou stranu si uvědomovala, že se vypracovala do jiné pozice než dříve. Stala se šestou hráčkou světa, více si věří a je jí jasné, že úvodní zápasy by měla vyhrávat. "Myslím si, že jsem svoji hru tak vylepšila, že když ten super výkon odvedu, tak bych to první kolo měla zvládnout. Mám po výsledcích jiné sebevědomí," řekla.

Před třemi týdny hrála na Roland Garros poprvé grandslamové finále dvouhry a její sebejistota opět vzrostla. "Těžko se popisuje, o kolik vyšší mám sebevědomí, ale před pár lety jsem se necítila favoritkou. Teď jí jsem," usmála se.

Šafářová musela dlouho čekat, pak spěchat

Před zápasem s Hsieh Su-wej ve 2. kole byla ve zvláštní pozici. Věděla, že bude hrát odpoledne, ale nebylo určeno, na jakém kurtu. "Bylo to náročné. Člověk neví, na jaký kurt půjde a v kolik hodin. Když má daný kurt, tak sleduje vývoj zápasů, ale takhle jsem vůbec nevěděla, co bude. Tohle se mi ještě nestalo," řekla Šafářová. Věděla jen, že nepůjde na dvorec dříve než v pět, pak se začátek posunul na šestou hodinu.

"Protože jsme předpokládali, že to budou chtít dát na nějaký show court, tak jsem si dala ještě nějaký snack, ale najednou za mnou přišla v 17:45 supervisorka a říkala, že za patnáct minut jdeme na sedmnáctku. Takže to bylo najednou šup šup šup a honem na kurt," popsala, ale zápas s Tchaj-wankou pak zvládla jistě.

Cestou ze zápasu se v šatně potkala se svou deblovou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou a mohly si navzájem poblahopřát. Američanka totiž vyřadila sedmou nasazenou Anu Ivanovičovou ze Srbska a mohla k tomu využít také rady Šafářové, protože tu Češka porazila v semifinále French Open.

"Už při deblu jsem si říkala, že Bethanie hraje výborně a že to bude zajímavé proti Aně. Tak jsem ráda, že to zvládla," řekla Šafářová. Američance radila, aby Ivanovičové nedávala čas na forhend. "Bethanie má stejně tu hru trochu jinou. Chodí i servis-síť a na tu trávu jí to hodně sedí," uvedla Šafářová.

Jak se daří Šafářové na grandslamech?

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ

Projděte si její statistiky.

reklama