reklama

Z olympiád vozil medaile, parfém mu zavařil. Bývalý šéf střelců byl odsouzen kvůli účetnictví

Petr Baroch Petr Baroch autor: ČTK
Soud potrestal někdejšího prezidenta Českého střeleckého svazu Petra Barocha na dva a půl roku podmíněně.

Plzeň - Okresní soud v Plzni ve středu podmíněně odsoudil bývalého prezidenta Českého střeleckého svazu Petra Barocha za chyby v účetnictví Střeleckého klubu policie Rapid Plzeň.

Tento klub v letech 2003 až 2015 Baroch vedl. Soud mu také na pět let zakázal činnost ve statutárních orgánech společností a udělil pokutu 100 000 korun. Baroch se odvolal. Informuje o tom plzeňská příloha Mladé fronty Dnes.

Podle státního zástupce se v klubu nedělaly pravidelné inventury majetku, chybí evidence jízd a není prokázané, komu byly vypláceny peníze. "Z účetnictví navíc není možné zjistit, pro koho bylo kupované oblečení, elektronika nebo třeba parfém," uvedl státní zástupce Pavel Raček.

Soudkyně Barocha odsoudila na deset měsíců podmíněně se zkušební dobou 2,5 roku. Baroch obvinění odmítá. Uvedl, že klub v Plzni zakládal a "vypiplal".

"Za mě se přivezlo pět olympijských medailí. Byl jsem tak vytížený, že jsem neměl čas kontrolovat účetnictví a inventarizace. Žádné finance jsem nikdy nezcizil," uvedl.

Podle soudkyně Lenky Prýcové šlo z rozpočtu plzeňského klubu na sport minimum peněz. "Když jsem se dívala na výdaje za jednotlivé roky, někdy byly náklady na televizi a internet za rok vyšší než výdaje na střelbu a sportovní aktivity klubu. I z laického hlediska je to poměrně zarážející," řekla.

Hospodáři klubu už dříve vyměřila trest trestním příkazem bez hlavního líčení.

reklama