reklama

"Zabásněte ho!" Trumpa vybučeli na baseballu, náladu si hodlá spravit při duelech MMA

Prezident USA Donald Trump při návštěvě zápasu baseballové Světové série Prezident USA Donald Trump při návštěvě zápasu baseballové Světové série autor: Reuters
Po zápase finálové série baseballové MLB zamíří americký prezident Donald Trump na další sportovní podnik. V sobotu navštíví galavečer smíšených bojových umění.

A lídr USA doufá, že se u oktagonu dočká od fanoušků vřelejšího přijetí, než tomu bylo v neděli. To zavítal na páté utkání Světové série, finále play off nejprestižnější baseballové soutěže planety MLB, mezi týmy Washington Nationals a Houston Astros.

Jenže když se Trump ve VIP lóži objevil, fanoušci ve washingtonském National Parku ho vybučeli a ochozy se neslo skandování "Lock him up", tedy něco jako "Zabásněte ho."

Skandování publika na Trumpovu adresu:

Donald Trump na Světové sérii Youtube.com

Na tribuně visel i transparent vyzývající k impeachmentu, tedy k sesazení Trumpa z funkce ústavní žalobou.

Už o víkendu ale přijde první muž Spojených států mezi sportovní fanoušky znovu. Ve slavné Madison Square Garden v New Yorku zhlédne bitvy zápasníků MMA, tedy smíšených bojových umění. UFC, nejprestižnější organizace v této disciplíně, pořádá galavečer s číslem 244. Největším tahákem na zápasové kartě bude souboj Natea Diaze s Jorgem Masvidalem.

Transparent v hledišti během finále MLB vyzývající k sesazení Donalda Trumpa za pomoci ústavní žaloby Transparent v hledišti během finále MLB vyzývající k sesazení Donalda Trumpa za pomoci ústavní žaloby Foto: Reuters

Trump zavítá na svátek UFC poprvé ve funkci prezidenta USA. Šéf UFC Dana White ho sice zval do Madison Square Garden na MMA show už v roce 2016 krátce po jeho zvolení, ale na doporučení Secret Service, tedy tajné služby, která má na starosti ochranu prezidenta, to Trump odmítl.

Americký prezident plánuje, že v New Yorku zůstane i po návštěvě MMA a noc stráví ve svém Trump Tower. Jeho přítomnost tak podle amerických médií ještě víc zkomplikuje dopravu na Manhattanu. V neděli se totiž v centru města bude konat slavný newyorský maraton za účasti desetitisíců běžců a diváků.

reklama