Serena začala pouť za obhajobou na Turnaji mistryň vítězně

Aktualizováno 20. 10. 2014 16:34
V Singapuru začal turnaj mistryň, z první výhry se radují Serena Williamsová a Simona Halepová
Serena Williamsová
Serena Williamsová | Foto: Reuters

Singapur - První krok za třetím vítězstvím na Turnaji mistryň v řadě učinila v pondělí odpoledne Serena Williamsová. Třiatřicetiletá Američanka porazila na úvod základní skupiny Anu Ivanovičovou 6:4, 6:4 a na turnaji vyhrála už šestnáctý zápas v řadě.

"Ana hrála skvěle, měla velkou podporu fanoušků, ale já jsem do toho dala všechno - až jsem skoro ochraptěla, jak jsem se pořad hecovala," uvedla po utkání Američanka.

V druhém utkání červená skupiny, v němž se proti sobě postavily Eugenie Bouchardová a Simona Halepová, triumfovala rumunská tenistka.

Zápasy bílé skupiny, v níž se nachází i česká šampionka Petra Kvitová, jsou na programu zítra.

Ivanovičová šanci na zvrat nevyužila

Světová jednička začala utkání dobře, rychle se dostala do vedení 4:2 a zdálo se, že první set má plně pod kontrolou. Jenže následně Srbka zabrala, vyhrála dvě hry za sebou a při dalším podání Sereny měla k dispozici brejkbol.

Ten ale o centimetry neproměnila a hru ztratila. Rozhozená Ivanovičová pak při svém podání zbrklou hrou rychle ztratila tři míče a Williamsová na druhý pokus nabízenou šanci ukončit set neodmítla.

Druhá sada byla vyrovnaná opět až do samotné koncovky. Williamsová za stavu 4:4 vyhrála v poklidu svůj servis a následně zatlačila soupeřku při jejím podání. Ivanovičová přitom tlak opět nezvládla a jeden ze dvou mečbolů nakonec soupeřce darovala příliš dlouhým forhendem. Byla to její 23. nevynucená chyba v zápase.

Příští soupeřkou Halepová

V druhém utkání na Turnaji mistryň se Williamsová utká se Simonou Halepovou. Ta totiž dnes v duelu dvou novicek na turnaji porazila kanadskou kometu Eugenii Bouchardovou.

Rumunka do utkání vstoupila hodně suverénně, rychle si vybudovala vedení 4:0 a set nakonec dovedla ke své výhře 6:2. V druhém setu prolomila Halepová servis soupeřky opět na začátku sady, a protože Bouchardová nakonec zaváhala ještě jednou, nakonec ji ovládla poměrem 6:3.

"Hrála jsem opravdu dobře, agresivně, takže jsem si ten zápas vskutku užila," prohlásila po utkání Halepová. "A zápas proti Sereně? Pokusím si to zase užít, nemám co ztratit."

Williamsová se s Halepovou utká letos poprvé, předchozí tři duely ovšem Američanka vyhrála a ve dvou posledních dokonce Rumunce nadělila kanára.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 mil. dolarů):

Červená skupina:

S. Williamsová (1-USA) - Ivanovičová (7-Srb.) 6:4, 6:4, Halepová (4-Rum.) - Bouchardová (5-Kan.) 6:4, 6:3