reklama

Zacha kdysi vedle Kvitové trénoval, teď jí pomohl k postupu

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Tenistce Petře Kvitové při pondělním osmifinále na US Open fandili z jejího diváckého boxu i hokejisté Pavel Zacha s Vojtěchem Mozíkem.

New York - Tenistce Petře Kvitové při pondělním osmifinále na US Open fandili z jejího diváckého boxu i hokejisté Pavel Zacha s Vojtěchem Mozíkem. Mladíci, kteří budou bojovat o místo v sestavě celku NHL New Jersey Devils, české jedničce přinesli štěstí v podobě premiérového postupu do čtvrtfinále US Open.

"Kdysi jsem v Prostějově trénoval na kurtu vedle Kvitové nebo Berdycha. A teď jsem ji viděl naživo na US Open. To je super zážitek. Naštěstí Petra vyhrála, takže je to úplně bezva," řekl Zacha na slavném stadionu Arthura Ashe. "Na tak velkou akci jsem se dostal poprvé. Byla to paráda. Moc jsem si to užil," byl nadšený Mozík.

Osmnáctiletý Zacha dříve s tenisovou raketou docela válel. "Byl jsem v reprezentaci Česka do deseti let," vzpomínal. Mohl by tak hodnotit výkon české hráčky. "Hrála suprově. Hlavní je, že vyhrála. Jsem rád, že jsme jí přinesli štěstí," řekl. S Mozíkem seděli v lóži nad koučem Kvitové Davidem Kotyzou a po zápase se chvilku bavili. "Říkal, že jsme jí přinesli štěstí a máme přijít i ve středu," řekl Mozík.

Zacha dal později přednost hokeji a při pohledu na současný tenis z blízka dospěl k závěru, že udělal dobře. "Když vidím, jak jsou dobří, tak na ně bych nikdy neměl," uvedl Zacha. V době své tenisové éry prý hrál silově a doma měl vylepené plakáty Američana Andyho Roddicka. "Modeloval jsem si hru podle něj. Byl to můj vzor. Měl jsem tvrdé podání a spíš silové než technické údery," vyprávěl Zacha.

Mozík byl nadšený z Federera

Po Kvitové měli oba hokejisté ještě možnost na centrkurtu sledovat také zápas Švýcara Rogera Federera s domácím Johnem Isnerem. "Vidět Rogera na vlastní oči je paráda," liboval si Zacha. "To se jen tak někomu nepoštěstí," dodal Mozík.

Oba už trénují s Devils a ve čtvrtek jim začne boj o sestavu. Zatím se seznamují s děním v klubu a se spoluhráči. "Těšil jsem se na Cammalleriho, toho jsem sledoval už minulý rok. Byl jsem rád, že jsme si popovídali v kabině. A úplně nejvíc se těším na Eliáše, až ho poznám. Byl to můj sen se s ním pobavit," řekl Zacha.

"Trénuju celé léto a nemůžu se dočkat, až se spustí sezona. V kabině vídám hráče, které znám jenom z televize. Pozoruju, co dělají na ledě. To psychicky pomůže," těšil se Zacha na odjezd na kemp do Buffala, kde ho čeká turnaj nováčků.

Centra Zachu si New Jersey vybralo letos jako šestku draftu, obránce Mozík podepsal s týmem dvouletou nováčkovskou smlouvu jako nedraftovaný hráč. "Zatím nervozita není, ta přijde, až začnou přípravné zápasy," řekl Mozík.

reklama