reklama

"Záchranku nevolejte, jen zavřete okno." Perušič se Schweinerem poznávají drsné Rusko

David Schweiner David Schweiner autor: Dalibor Sosna
Perlí na písku i mimo něj. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ovládli všechny tři zápasy základní skupiny mistrovství Evropy v Moskvě a z prvního místa postoupili do osmifinále. Když zrovna neválí na kurtu, poznávají drsnou tvář Ruska.

Rozpálený písek ve Vídni jim zjevně moc nesvědčil, ale do "vychlazené Moskvy" přijeli Perušič se Schweinerem ve skvělé formě. Zatímco na majoru v Rakousku se museli spokojit s děleným 25. místem, na evropském šampionátu vyhráli všechny zápasy základní skupiny a postoupili do osmifinále.

Na sociálních sítích si ze sebe i ze všeho kolem rádi dělají legraci a nejinak tomu bylo i po přesunu do dějiště šampionátu.

"Vídeň i turnaj jsme opustili ve valčíkovém rytmu a přesunuli se do destinace z nejvyhledávanějších - Ruska! Za radostného výskotu internetových trollů a osazenstva Hradu jsme dorazili do místa konání a již dvakrát zdemolovali obložení hracích kurtů," zavtipkovali na Facebooku.

V Moskvě je přivítala teplota 13 stupňů nad nulou, takže není divu, že rozcvičku tu raději moc neprotahují a připravují se ve vnitřní posilovně. I když i tady se musí mít hráči na pozoru.

"Z okna jsme zahlédli dva opilé Rusy, toho času pravděpodobně bez domova, jak surově mlátí svého kolegu na ulici před ministerstvem zahraničí. Když jsme se naivně dotázali, jestli někdo bude volat policii či záchranku, byli jsme napomenuti, ať zavřeme okno, které jsme neotevřeli, protože to je zakázané," vypráví česká dvojice o netradičním zážitku.

Odraz drsné tváře Ruska se na nich ale nikterak nepodepisuje a mohou se těšit na páteční vyřazovací boje. 

Mistrovství Evropy! I duhý zápas proti Holanďanům zdobila vždy jen chvilková bojovnost a Perunova katastrofická úspěšnost v útočné fázi. Po symbolickém vzdoru ve druhém setu, který Dave za frenetického řevu početné české fanouškovské základny dovedl do vítězného konce, jsme zkušeně odvrátili vlastní mečbol a prohráli 1:2(16:21; 21:18; 15:17) Vídeň i turnaj jsme tak opustili ve valčíkovém rytmu a přesunuli se do destinace z nejvyhledávanějších - Ruska! Za radostného výskotu internetových trollů a osazenstva Hradu jsme dorazili do místa konání a již dvakrát zdemolovali obložení hracích kurtů. Teplota se usídlila na ,,domácích,, třinácti stupních, což vykouzlilo historicky první úsměv na tváři pana Semenova, který nikdy rozcvičku zbytečně neprotahuje... Ruská pohostinnost a vstřícnost je tu patrná na každém kroku, jak jsme se přesvědčili při tréninku v posilovně, když jsme z okna zahlédli dva opilé Rusy, toho času pravděpodobně bez domova, jak surově mlátí svého kolegu na ulici před ministerstvem zahraničí. Když jsme se naivně dotázali, jestli někdo bude volat policii či záchranku, byli jsme napomenuti, ať zavřeme okno, které jsme neotevřeli, protože to je zakázané...:) Zítra v poledne (11ČR) začínáme proti Rakušákům Ermacora/Pristauz a doufáme, že neskončíme jako sobotní demonstranti v této kolébce empatie a svobody... Držte palce nám, ale i dámské složce v sestavě - Maixnerová/Bonnerová, které vletí do turnaje už dnes večer proti Norkám, a Kvapilová/Kubíčková, které oslní publikum zítra spolu s námi :) Mějte se! Perun & Dave

Zveřejnil(a) Beachvolleyball team Perušič & Schweiner dne 05. August 2019
reklama