reklama

Žádná NBA, Veselý prodloužil smlouvu s tureckým Fenerbahce

Jan Veselý. Jan Veselý. autor: Milan Kammermayer
Jan Veselý v létě nedoprovodí Tomáše Satoranského na polubovky basketbalové NBA, český reprezentant zůstává v Turecku.

Istanbul - Basketbalista Jan Veselý se do NBA v nejbližší době nevrátí. Český reprezentant se rozhodl zůstat ve Fenerbahce Istanbul, s kterým podepsal smlouvu na tři roky. Kontrakt v tureckém klubu, s kterým letos získal mistrovský titul a probojoval se do finále Evropské ligy, prodloužil den po nezdaru s národním týmem v semifinále olympijské kvalifikace proti Srbsku.

"Je za námi skvělá sezona, ale nic nekončí. Fenerbahce je velký klub, co má velké plány. Já mám stejné ambice a věřím, že se tady mohu dál rozvíjet jako hráč i jako člověk. Proto jsem se rozhodl zůstat ve Fenerbahce," uvedl Veselý.

Satoranský bude historicky čtvrtým Čechem v NBA, s Washingtonem uzavřel tříletou smlouvu Satoranský bude historicky čtvrtým Čechem v NBA, s Washingtonem uzavřel tříletou smlouvu Čtěte zde

Ve smlouvě má podle serveru eurohoops.net klauzuli, že každé léto může odejít do NBA, kde o něj byl po vydařené sezoně zájem. Minimálně příští ročník však chce strávit v tureckém celku. "Já teď myslím jen na další sezonu. Jsem pyšný, že jsem členem Fenerbahce. Všichni vědí, že nás čeká ještě hodně práce," prohlásil Veselý, jehož tým v květnovém finále Evropské ligy prohrál po prodloužení s CSKA Moskva.

Za Fenerbahce hraje od roku 2014, kdy ukončil tříleté působení v NBA. Slavnou zámořskou ligu okusil jako třetí Čech v historii, nastupoval v ní za Washington a Denver.

Díky nové smlouvě s Fenerbahce bude jedním z nejlépe placených hráčů v Evropské ligy. Podle eurohoops.net si vydělá tři miliony eur za sezonu (81 milionů korun).

Do NBA má namířeno jiný český reprezentant Tomáš Satoranský, který během olympijské kvalifikace potvrdil, že uzavřel ústní dohodu s Washingtonem.

reklama