9. 1. 2014 19:16
Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Kajakář Vavřinec Hradilek se podruhé za sebou stal nejúspěšnějším sportovcem Českého svazu kanoistů (ČSK) ve společné anketě rychlostních kanoistů a vodních slalomářů.

Loni v prosinci vyhrál také hlasování v podobné anketě, kterou pod hlavičkou ČSK v Olomouci uspořádaly sekce vodního slalomu a sjezdu za divoké vodě. Ocenění převzal mistr světa dnes v pražském hotelu Pyramida.

Hradilek triumfoval za rok 2012 díky stříbru z olympijských her, tentokrát zvítězil zásluhou loňského titulu mistra světa. V pražské Troji vyhrál před mistrem Evropy Jiřím Prskavcem, který v hlasování odborníků z řad trenérů a funkcionářů obsadil druhé místo.

Třetí místo patří talentovanému rychlostnímu kanoistovi Martinu Fuksovi, který vyhrál mistrovství Evropy seniorů i v kategorii do 23 let.

Vítězství mezi nejlepšími posádkami obhájili členové čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, kteří přivezli bronz z mistrovství světa v závodě na 1000 metrů a zlato z evropského šampionátu na stejné olympijské trati.

Druhé místo patří deblkanoistům Jaroslavu Volfovi a Ondřeji Štěpánkovi, kteří se na pražském světovém šampionátu ve vodním slalomu rozloučili s bohatou kariérou stříbrnou medailí.

Nejlepším juniorem se stal kanoista Lukáš Rohan, syn olympijského medailisty Jiřího Rohana, který byl druhý na evropském i světovém šampionátu své kategorie. Na druhém místě skončila kajakářka Amálie Hilgertová, šestnáctiletá neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. V nové sezoně se mohou utkávat, neboť pětačtyřicetiletá legenda se rozhodla, že bude pokračovat v kariéře.

Anketa Českého svazu kanoistiky za rok 2013:

Jednotlivci: 1. Hradilek, 2. Prskavec (oba vodní slalom, K1), 3. Fuksa (rychlostní kanoistika, C1).

Týmy: 1. Havel, Trefil, Dostál, Štěrba (rychlostní kanoistika, K4), 2. Volf, Štěpánek (vodní slalom, C2), 3. Radoň, F. Dvořák (rychlostní kanoistika, C2).

Junioři: 1. Rohan (vodní slalom, C1), 2. A. Hilgertová (vodní slalom, K1), 3. Veselý (rychlostní kanoistika, K1).