reklama

Žádný brejk a 29 es soupeře. Přesto je Rosol ve čtvrtfinále

Lukáš Rosol Lukáš Rosol autor: Reuters
Český daviscupový reprezentant zvítězil přesto, že si nevypracoval ani jeden brejkbol a 208 cm vysoký Američan ho zasypal devětadvaceti esy.

Ženeva - Tenista Lukáš Rosol porazil v druhém kole turnaje v Ženevě 5:7, 7:6, 7:6 čtvrtého nasazeného Johna Isnera z USA a postoupil do čtvrtfinále. Český daviscupový reprezentant zvítězil přesto, že si nevypracoval ani jeden brejkbol a 208 cm vysoký Američan ho zasypal devětadvaceti esy.

Třicetiletý Rosol se utkal s o rok starším Isnerem poprvé v kariéře. Měli spolu hrát před dvěma lety ve Winston-Salemu, ale Američan ke čtvrtfinále kvůli zranění nenastoupil.

V celém utkání byly k vidění jen tři brejkboly, které měl Isner v prvním setu. Dva za stavu 3:4 Rosol odvrátil, ve dvanáctém gamu však při třetím neodolal a o sadu přišel.

V dalších dvou setech si soupeři bez větších problémů drželi podání a pokaždé musel rozhodnout tie-break. Koncovky zvládl vždy lépe 68. hráč světa Rosol, jenž světovou sedmnáctku porazil dvakrát 7:5.

Rosol postoupil v generálce na Roland Garros do čtvrtfinále za dvě hodiny a 22 minut a o postup do semifinále se utká s Rusem Andrejem Kuzněcovem.

Tenisový turnaj mužů v Ženevě (antuka, dotace 556 195 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Rosol (ČR) - Isner (4-USA) 5:7, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), Kuzněcov (Rus.) - Johnson (7-USA) 7:5, 6:4.

reklama