reklama

Záhadná smrt mladého střelce. Zle se mu udělalo během závodu, ale testy měl negativní

Matej Medveď Matej Medveď autor: Facebook SSZ
Pro všechny to byl šok. Ještě v sobotu odpoledne si vystřílel druhé místo ve 2. kole slovenské extraligy v Košicích a druhý den vyběhla zpráva, že je teprve čtyřiadvacetiletý sportovní střelec Matej Medveď mrtvý. Pro trenéry je jeho náhlá smrt záhadou, mladík absolvoval všechny zdravotní testy, které byly v pořádku.

Na loňské letní univerziádě získal bronzovou medaili a snil o tom, že se jednou zúčastní i olympiády. Mladý střelec Dukly Banská Bystrica se začal prosazovat mezi absolutní slovenskou špičkou a dokázal to i na víkendových závodech. V sobotu si v závodě 50 metrů libovolná malorážka vystřílel druhé místo.

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Prohlédněte zde

Den nato oznámil Slovenský střelecký svaz smutnou zprávu, že mladý talent zemřel. "Jsme z toho v šoku, Matej prošel všemi zdravotními testy, tréninkovou zátěž zvládal úplně bez problémů," řekl pro cas.sk trenér Dukly Tibor Kiss.

Podle něj měl Medveď velký potenciál. "Pracoval na sobě, na světovém šampionátu před třemi lety byl už jedenáctý, prosadil se na univerziádě, na mistrovství Evropy. Byl to šikovný a slušný kluk," dodal kouč. 

Příčina smrti stále není známá. Medveď si ale prý stěžoval, že mu není dobře už během závodu. Pak ho ve střeleckém klubu našli ležet v bezvědomí náhodní svědci.

"Ale nikdo neví, jak dlouho tam ležel, než ho našli a zavolali záchranku. Lékaři ho okamžitě resuscitovali a s umělou plicní ventilací ho převezli do Východoslovenského ústavu srdečních chorob v Košicích," řekl serveru pluska.sk jeden ze svědků události. 

Tam Medveď krátce na to zemřel. Výsledky pitvy, která by měla prozradit víc o příčinách smrti, ještě nejsou známy. 

reklama